Ennekõike tähendab see hariduse, kultuuri, publitsistika ning avaliku teabe saadete mahtude vähendamist ning meelelahutuse ja spordi osakaalu suurendamist.
«Eredaim näide on muidugi vormeliülekannete ostmine,» lausus RHNi liige Ignar Fjuk. «ETV eelarve projektist paistab väga jõhker muutus. Näiteks oli Urmil plaanis vähendada haridussaadete eelarve mahtu 17 korda, samas tõstes spordisaadete eelarve mahtu 2,4 korda.»
RHNi liikme Hagi Sheini sõnul hakkab nõukogu nüüd eelarve kallal uuesti töötama, et panna ETV heas mõttes eristuma kommertsringhäälingutest.
«2002. aasta tuleb üleminekuaasta. Märtsiks peab uus juhtkond koostama kolme aasta arengukava, mis lahendab põhjalikult ka finantseerimise küsimuse,» lausus Shein.
RHN süüdistas Urmi eile suisa teadlikus vastutöötamises seadustele ja RHNi otsustele.
«Usalduslimiit ja meie veendumus, et Urm suudab jätkuvalt juhtida ETV väga keerulises olukorras olevat masinavärki, kahanes miinimumini,» rääkis Shein. «See on väga paljude erinevate, vahel ka seletamatute asjaolude tulem. Me ei leidnud kontakti, ei leidnud vastastikust mõistmist, meil ei olnud korralikke analüütilisi läbirääkimisi, meie arusaamad vastandusid üsna sageli.»
Fjuk kinnitas, et seadustele ja RHNi otsustele vastutöötamise all tuleb mõista Urmi püüdu mööda hiilida ETVst reklaami väljaviimise kokkulepetest.
«See oli üks suur komejant, mille peategelane, ma loodan, nüüd lahkus,» resümeeris Fjuk.
ETV juhatuse esimehe kohuseid täidab alates tänasest juhatuse liige Ilmar Raag, keda RHN volitas neid ülesandeid kandma kuni kaheks kuuks. Tegelikult võib ETV uue juhi saada sellest tärminist varemgi ning selleks võib osutuda RHNi liige, Tele2 e-kommertsi direktor Andres Jõesaar, kelle kandidatuuri pakkus eile välja RHN.