Reformierakonna esimees Kallas ei varjanud, et on presidendivalimise tulemuses pettunud ja ootas Toomas Savi võitu. «Kuid see etapp on nüüd läbi. Ma ei näe mingit probleemi - meie töötame selle presidendiga.»
Kallas ütles, et rahvusvaheliselt tuleb Arnold Rüütli mineviku tõttu Eestile probleeme. Näiteks uudistekanal CNN pealkirjastas oma võrguväljaandes avaldatud artikli Rüütli saamisest Eesti presidendiks: «Eestit hakkab juhtima ekskommunist.»
Kallas aga ei usu, et Euroopa Liit või mõni muu rahvusvaheline organisatsioon midagi niisuguste emotsioonide pinnalt otsustaks. «Meie läbirääkimiste seisukohalt: presidendi roll on põhiseaduses ära määratletud. Need asjad, mille kohta toimuvad Euroopa Liiduga läbirääkimised, on seotud läbirääkimiste protsessiga ja mitte niivõrd presidendivalimistega.»
Isamaaliidu esimees ja peaminister Mart Laar tegi küll valimistulemuste selgudes hapu näo, ent õnnnitles vastset president Rüütlit ometi lillekimbuga.
«Isiklikult pole mul olnud vastselt valitud presidendiga mingeid probleeme ja tunnen teda ka ammusest ajast,» ütles Laar eile agentuurile ETA. «Kindlasti ei tule mingeid probleeme presidendi ja peaministri vahel.»
Välisminister ja Mõõdukate esimees Toomas Hendrik Ilves ütles, et Rüütli valimine presidendiks ei mõjuta Eesti välispoliitilist kurssi.
«Kõik presidendikandidaadid lubasid enne valimisi, et toetavad Eesti liikumist Euroopa Liidu ja NATO liikmelisuse suunas,» ütles Ilves.
Truudust Eesti välispoliitika põhieesmärkidele kinnitas eilses Postimehe usutluses ka värskelt presidendiks valitud Arnold Rüütel ise.
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles, et Arnold Rüütli tõusmine presidendiks mõjub Eestile välispoliitiliselt hästi.