Klammer meenutas, et kui ta ise Lääne-Virumaalt Tallinna ülikooli astus, seisis ta samuti silmitsi võimalusega jääda kohast ilma. «Mina sain tutvuste kaudu,» kinnitas Klammer.
Ka Raestik rääkis, kuidas vanem vend, kes juba ühiselamutoas kanda oli kinnitanud, aitas tal sama katuse alla pääseda.
Tallinna Pedagoogikaülikool üritab ühiselamuid juhtiva Madari kinnitusel ära majutada kõik peavarju soovijad. Madar ütles, et kuigi avaldusi on seni laekunud 200, aga vabu kohti avaneb esialgu 150, leidub tudengite majutamiseks ka halvemate tingimustega varuvariante.
«Meil on mõned toad kaheksale ja kümnele inimesele,» rääkis Madar, «ja esimese paari kuu jooksul vabaneb alati veel kohti. Aasta lõpul võime teistest ülikoolidest tudengeid juurde võtta.»
TPÜ ühikakohtade hinnad ulatuvad vähem kui 300 kroonist kuus 550 kroonini, mida tudengid maksavad koha eest kahestes tubades kesklinnas Karu tänaval. Karu tänava ühiselamusse saavad eelisjärjekorras vanemate kursuste üliõpilased.
Madari sõnul soovivad ühiselamute juhid kõik toad üliõpilasi täis majutada. «Üksinda toa saamiseks ei esita keegi enam avaldustki,» märkis Madar. «Liiga kallis on.»
Tudengeid võtavad TPÜ ühiselamud vastu avalduste laekumise alusel, kuna võivad kõigile niigi peavarju anda, sõnas Madar.
TTÜ ja TPÜ on Tallinna suurimaid ülikoole vastavalt umbes 8800 ja 6000 tudengiga. Ühiselamutes elab kummalgi koolil umbes tuhat üliõpilast.
Ühiselamukohtade nappuses kannatab veel Eesti Kunstiakadeemia, kelle 900 tudengist mahub ühiselamusse vaid 80. Ühiselamu juhataja Mare Kõivumägi kinnitas, et kevadel vabanes sisseastujatele 24 kohta, kuid täpne taotlejate arv alles selgub.
Eesti Muusikaakadeemia (EMA) ühiselamusse pääseb hõlpsamini, tõdes ühiselamu juhataja Sirje Romanenko. Ta oletas, et mõnikümmend kohasoovijat õnnestub kõik ära majutada. EMA ühiselamute kuuekohalised toad paistavad silma ka Tallinna ühe madalama üüriga, mis ulatub 132 kroonini kuus.