Pealtnäha juhuslikult süttisid üksteise järel mitu sakslaste valvatavat püssirohuladu. Miinisadamas oli suur meremiinide ladu, mida algul valvasid Saksa meremehed ja pärast nende lahkumist Saksa jalaväelased. Ühel päeval olid needki lahkunud, ilma et nad oleksid Eesti võime informeerinud.
Kui meie mereväe esindajad tulid miinilattu olukorraga tutvuma, avanes nende ees trööstitu pilt. Ühes suures ruumis miinidega täidetud lao kõrval oli segamini paisatud kõiksugu lõhkeainet: dünamiiti, püroksüliini, lõhkepadruneid koos süütenööriga... Kastid olid lahti murtud, et nende seast hinnalisi asju leida.
Suur segadus valitses ka mujal. Suuri rauahunnikuid vedeles kõikjal Hundipea nukast kuni Peetri tehaseni. Vaatamata esmapilgul lootusetule segadusele seati lühikese aja jooksul kõik korda. 1919. aasta jaanuaris jõuti juba suur hulk miine merre paigaldada.
Miinisadamas tegutses Kaitseliidu eriüksus lipnik Konstantin Meeli juhtimisel. Sel üksusel tuli aeg-ajal öösiti lahinguid pidada mere kaudu sadamasse hiilinud punastega.
Rohkesti võeti hooneid üle ka Kadrioru piirkonnas. Lisaks Kadrioru lossi ansamblisse kuuluvatele hoonetele võeti üle veel esinduslikke villasid Poska tänava lõpus.
Näiteks Poska 51a kandis Voldemar Mayeri villa nime. Krundil oli kaks puumaja, millest esimeses oli 12 tuba ja teises neli tuba. Selle aja dokumentidest selgub, et mõlemal puumajal oli sindlikatus ja palju muid üksikasju.
Pirita tee 1 asus endine Vene rannavahtide maja. Sellel krundil oli ühekorruseline sindlikatusega kivihoone, kus oli viis tuba.
Krundil asusid ka kivist tall ja tõllakuur, sepatöökoda ning puidust telegraafiputka. Hoone anti üle Merejõudude Rannavalve osakonnale, ja hiljem läks see piirivalvele.
Lasnamäele vanade Saksa lennukuuride lähedusse hakati Vabadussõja ajal Eesti lennuväge rajama. Peagi langes meie vägede kätte Narva ligidal vana Fahrman-lennuk, mille punased olid põgenemisel maha jätnud.
Sellest sai Eesti lennuväe alusvara. Lennuki peamiseks ülesandeks oli luure, kuid loobiti ka pomme. 1919. aasta suvel saadi Landeswehrilt sõjasaagiks kolm lennukit.
Lasnamäel käis Vabadussõja ajal kibekiire lennuväe korrastamine. See oli ainuke arvestatav lennuväli Eestis. Sõja lõpuks oli sinna koondunud 40 lennukit, millest paljud vajasid tõsist remonti.