:format(webp)/nginx/o/2013/09/05/2268211t1h3a6a.jpg)
Konkurentsivõime parandamiseks avaliku ja erasektori koostööle teadusvaldkonnas panustav Euroopa Liit pani muu hulgas õla alla menufilmide eriefektide tarkvara loomisele.
«Casino Royale», «Da Vinci kood», triloogia «Sõrmuste isand», «Batman alustab», «King Kong», «Superman tuleb tagasi» või «X-Men 3» kõigi nende filmide eriefektid on toodetud nelja Euroopa spetsialisti loodud arvutiprogrammi Furnace (sulatusahi e.k) abil, selgub Euroopa Komisjoni kodulehelt.
Eriefektide tarkvara nägi ilmavalgust Euroopa Liidu toetuste ning 7. teadusuuringute raamprogrammi raames.
Teadusuuringute edendamise valguses tõstab komisjon eriti esile Marie Curie' meetmeid, mille eesmärk on avardada teadlaste enesetäiendusvõimalusi ning liikuvust kogu karjääri vältel.
Sel nädalal kogunesid tarkvara Furnace loojad ning mitmed avaliku ja erasektori esindajad Marie Curie' meetmeid käsitlevale konverentsile Brüsselisse, arutamaks ettevõtete ja ülikoolide koostöö üle.
Komisjon on mõistnud, et kõnealune koostöö on Euroopa konkurentsivõime suurendamiseks vajalik, mistõttu avas uute projektide rahastamiseks pakkumismenetluse.
Euroopa Komisjon asutas hiljuti Teadusuuringute Rakendusameti, mille peamine ülesanne on hallata Marie Curie' stipendiumide programmi ning tegeleda väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete teadusuuringutega.
Kuna teadlasi tuleb tõhusalt abistada, asutati ka teine amet - Euroopa Teadusnõukogu rakendusamet. Ameti ülesanne on rakendada 7. raamprogrammi osa «Ideed», mille eesmärk on ergutada eesliiniuuringuid.