1930. aastatel soosis nii riik kui Tallinna linn uute suvituskohtade rajamist. Suurt perspektiivi kujutas endast Mähe piirkond. Kuna nõudlus ületas pakkumist, tõusid kruntide hinnad peagi kümnekordseks. Heinamaa müümine suvituskruntideks oli äärmiselt kasulik ka sealsetele taluomanikele. 1930. aastate lõpuks oli Mähe külas senise üheksa majapidamise asemel ligi 70 maavaldust. Kruntide suurus kõikus 13003100 ruutmeetri vahel.
Mähe külast põhja poole olid varem peamiselt heinamaadena kasutatud alad. 1924. aastal alustati sinna Merivälja aedlinna väljaehitamist.
Mähe külast kirde poole ulatusid suure Lepiku küla maad. Lepiku küla kõige kaugemal asunud Järve talu ulatus peaaegu Randvere teeni. Selle talu maadele rajati hiljem Betaania palvela.
Juba enne Esimest maailmasõda oli Iru ümbruses tugev baptistide liikumine. Moodustati Viladelvia Baptisti koguduse Iru osakond, kellel polnud aga oma palvelat ja koos käidi taludes. Mõnekümne aastaga kasvas kogudus nii suureks, et ei mahtunud talutuppa ära, mispeale kinkis 1936. aastal Järve talu peremees Jaan Oja väikese liivakõrgendiku oma maast kogudusele.
Ta andis ka suurima rahalise toetuse palvemaja jaoks ja juhatas ehitust. Kõik tööd tegid koguduse liikmed ise. Maakividest vundamendile ehitatud puidust palvemaja valmis 1939. aasta sügisel. Rahvasuus tuntakse seda Järve kiriku nime all. 1945. aastal nimetati kogudus ametlikult Betaania koguduseks.
1950. aasta septembris palvela suleti, torn lõhuti ning maja ehitati ümber korteriteks. Maja on aga veel praegugi alles.
Randvere tee ja Pärnamäe tee äärde rajati 1950. aastate keskel Mähe aedlinn, kus kokku on umbes 1150 krunti. Kogu Mähe infrastruktuur (kaks väikest poodi, eralasteaed, apteek ja perearstikeskus) koondub Randvere tee äärde.