Päevatoimetaja:
Anu Viita-Neuhaus
Saada vihje

Veekogu kalda piiranguvööndis sõitmine toob kopsaka trahvi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Auto või mõne muu mootorsõidukiga mereranna või järvekalda piiranguvööndis sõitmise eest võib saada kuni 18 000-kroonise trahvi.
Auto või mõne muu mootorsõidukiga mereranna või järvekalda piiranguvööndis sõitmise eest võib saada kuni 18 000-kroonise trahvi. Foto: Keskkonnainspektsioon

Keskkonnainspektsioon tuletab  puhkajatele meelde, et veekogu ranna või kalda piiranguvööndis on mootorsõidukiga sõitmine väljaspool selleks ettenähtud teid keelatud ning võib tuua kuni 18 000 kroonise trahvi.

Erandina võib mootor- või maastikusõidukiga piiranguvööndis sõita juhul, kui see on vajalik tiheasustusalal haljasala hooldustööde tegemiseks, teatas keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik.

Samuti tehakse kutselise või harrastusliku kalapüügiõigusega isikule erand kalapüügiks
vajaliku veesõiduki veekogusse viimiseks ning metsa- või põllumajandustöödeks.

Sõidukijuhtidel tasuks meeles pidada, et looduskaitseseaduse järgi on kõigile veekogudele kehtestatud piiranguvöönd, mille ulatus sõltub veekogu suurusest.

Läänemere ja meie suuremate järvede rannal on piiranguvööndi laius 200 meetrit, kõige väiksematel veekogudel on kalda piiranguvöönd 50 meetrit.

Piiranguvööndis tohib mootorsõidukiga sõita ainult selleks ettenähtud teedel.

Maastikukaitsealal viibides tuleb arvestada ka sealsete kaitse-eeskirjadega.

Ranna ja kalda piiranguvööndis sõitmise juhtumid sagenevad suvel ja eriti nädalavahetustel, kui inimesed lähevad loodusesse puhkama ning vaba aega veetma.

Inspektorite sõnul sõidetakse autode ja ATVdega sageli otse veepiirini, kahjustades luiteid ja taimestikku.

Põhjenduseks tuuakse tihtipeale teadmatus rannal ja kaldal kehtivatest sõidupiirangutest.

Keskkonnainspektsioon on tänavu kevadel trahvinud ranna ja kaldakaitse nõuete rikkumise eest kümneid sõidukijuhte ning tugevdab suveperioodil randadel ja kallasetel kontrolli.

Rikkumistest saab teatada keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313 või politseile.

Kommentaarid
Tagasi üles