Umbes 20 filmis mänginud ja sadu rolle teinud näitleja võttis end töötuna arvele ning veetis sissejuhatuseks pool aastat arvutikursuste järjekorras. «Olin lõpuks näljas. Tööturul saab käia vaid inimene, keda peetakse üleval, aga minul polnud ju mitte kui midagi,» ohkab Merle. «Mul polnud sedagi raha, et bussiga kesklinna sõita!»
Hull olukord aina süvenes. Sotsiaalabist saadud paarisaja krooni eest oli leib siiski laual, ning õnneks saabus suvi. «Elasime selle aja üle ainult tänu suvila aiale,» pihib naine. «Sõime hommikust õhtuni kurki ja tomatit, nii et ma ei tahtnud neid pärast enam nähagi. Augustis käisin pidevalt metsas seenel ja marjul.»
Sel ajal, kui Merle ja tema ema Muraste suvilas elasid, jäi poeg Karl Olaf linnakorterisse. Kõige tipuks astusid hetkel, mil poega kodus polnud, korterisse kutsumata külalised ning tegid puhta vuugi. «Vargad viisid ära kogu mu kulla ja lõhnaõlid, ning see lõi mu jalad lõplikult alt. Sest kui kannatad kolm kuud järjest hambavalu ja sul pole raha ning lõpuks viiakse su kuld kah veel minema, siis on lõpuks nihuke seis, et... Ausalt öeldes olid ikka väga mustad mõtted peas.»
Lõpuks ei jäänud Merlel, kes pealesunnitud paastuga kaotas kaalust seitse kilo, muud üle kui võtta vastu esimene ettejuhtuv tööots.
«Proovisin lapsehoidmist, kuid mulle see ei sobinud. Mu närvikava on selleks liialt õrn. Mõni laps võib kolmveerand tundi karjuda, kui ema ära läheb, ja ma ei kannata seda. Mulle teeb see valu, ja tundsin end täiesti võimetuna,» ütleb Merle ja lisab, et tänapäeva rüblikud on üsna vaba kasvatusega. «Jumal teab, mida nad võivad teha. Kord panin lapse ühe asutuse valvelauda ema ootama, ise pidin mingil põhjusel kindlasti ära minema. Rõõmurull oskas aga just sel hetkel, mil keegi ei märganud, ära kaduda. Samal ajal, mil ema paaniliselt jooksis ja otsis, tolmutas tema õues betoonikotiga... Ja muidugi olin mina kõiges süüdi, sest ma poleks ju tohtinud ära minna...»