Propagandahoobita ei pääse ka praegune kapo asedirektor ja Simmi tabamise üks peaarhitekte Aleksander Toots. Saates mängitakse ette diktofonilint, mille olevat salaja salvestanud Eestis vanemaid väisanud Vene ohvitser, kui ta siin kapo töötajatega kohtus.
«Ma olen terve elu seotud kosmosega. Töötanud välja kosmosetehnoloogiaid. Eestile on milleks neid tarvis. Selgitage mulle. Me küsime küsimusi, mis on huvitavad teistele suurriikidele,» kõlas lindilt.
Filmist selgub, et sõjaväelane tõttas kohe Vene vastuluurajate juurde ja rääkis, kuidas teda üritati ähvarduste toel agendiks värvata. Kui FSB peamajas anti ohvitserile Eesti eriteenistuse töötajate fotoalbum, olevat too sealt ära tundnud ühe värbaja - kapo tippjuhi Tootsi.
Varjatud tunnustusena on filmis väide, et Vene välisministeerium avaldas 2005. aastal koguni protesti Eesti suursaadikule Moskvas, sest kapo töötajad olid maailma suurima riigi kodanike seast agentide värbamisega juba üle piiri läinud.
«Selles öeldi, et Eesti eriteenistuste antihumaanne ja agressiivne käitumine Vene kodanike suhtes raskendab riikide vahelisi suhteid. Tänaseks pole miski muutunud,» ütleb filmis Vladimir Nossov.
Venemaa propagandamasina hingeelu asjatundja Potšeptsov on veendunud, et sarnaste kiiresti kokkuklopsitud filmide idee on juhtida kohaliku publiku tähelepanu oluliselt kõrvale. Maalides pildi, et pikal ajateljel on pisikese vaenlasriigi Eesti jõhkrad luureskeemid olulisemad, kui ühe reeturi tabamine.
«See on tüüpiline võte. Selles mõttes võte, et kuidas töötavad retoorika ja argumentatsioon. Küllap märkasite, kuidas Putin esines ja tunnustas ja mõistis hukka MRP, pani selle sama ritta, mille kirjutas alla Poola ja Müncheni kokkulepped, mille kirjutas alla Inglismaa. Ta pani need kõik ühte ritta, aga me saame ise selle rea valida. Ja siis see sündmus on teistmoodi värvitud. See on tüüpiline retooriline võte,» sõnas Potšeptsov.