Kopli Kinnisvarade juhid kasutasid piirkonnas asuva Tallinna Tehnikaülikooli võimast potentsiaali ülikooli õppejõude kutsuti osalema Kopli tulevikuplaanide väljatöötamises.
Kohe algasid muutused. Lammutada tuli vanast ajast säilinud ajutisi ehitisi, ilmetuid piirdeaedu jms. Asemele kavandati parke ja spordiväljakuid. Kopli oli muutumas Nõmme peegelpildiks.
Väga lühikese aja jooksul suudeti Kopli piirkonda jõuliselt arendada tänu tolleaegsele haldussuutlikkusele, eetilisusele ja patriotismile, mis välistasid strateegia puudumise linnaehituses ning ehitamise ja heakorra süsteemse politseikontrolli puudumise.
Üheks omanäolisemaks piirkonnaks oli Koplis Professorite küla. See asus tolleaegse Tallinna Tehnikaülikooli peahoone, trammitee ning praeguse Ketta tänava vahelisel alal. See väike piirkond ehitati omal ajal laevatehase ametnikele ning kandis seetõttu varem Ametnike küla nime. 1930. aastal asus sinna rohkesti Tallinna Tehnikumi, 1936. aastast Tallinna Tehnikaülikooli õppejõude.
Kümnendi lõpus oli veerand Vene Balti asunduse elanikest seotud Tallinna Tehnikaülikooliga. Võrdluseks Tartus oli Tartu Ülikooliga seotud elanikke kümnendik. Nii oli kogu Kopli elu läbi põimunud tehnikaülikooli omast.
Kiiresti arenev ülikool vajas uusi ruume. 1938. aasta Kopli planeerimiskavas ning selle hilisemates täiendustes nähti ette ülikooli laienemist omaaegse laevatehase suunas. Mere äärde pidi tulema elumaju õppejõududele ja üliõpilastele. Seega Professorite küla pidi oluliselt laienema, see jäi ära aga 1940. aasta sündmuste tõttu.
Peaaegu kõik Professorite küla elanikud olid seotud paarikümne elujõulise Kopli seltsi tegevusega. Aastate jooksul sai selle küla põliselanikelt kogutud rohkesti mälestusi Kopli miljööst, olustikust, kultuuriloost ning kõikjal mäletati eredalt ülikooli omaaegseid õppejõude, nende võimet seletada keerulisi asju lihtsalt, nende sõbralikkust, lihtsust, boheemlaslikkust jms.