Päevatoimetaja:
Sven Randlaid
+372 666 2387

Martinson: laste invatransport ei kao

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Merike Tamm
Copy
Linnavalitsus soovitab puudega inimestel julgemalt kasutada ühistransporti.
Linnavalitsus soovitab puudega inimestel julgemalt kasutada ühistransporti. Foto: Peeter Langovits

Tallinna abilinnapea Merike Martinson kinnitab, et ükski puudega laps ei jää tänavu ilma linna toetuseta invatranspordist, selleks tuleb neil lihtsalt uus taotlus esitada.

«Tallinnas saavad kõik lapsed, kes vajavad koolis käimiseks eritranspordi teenust, korralikult teenindatud. Linn on vastu tulnud ka nende perede puuetega laste vanematele, kes töötavad, vaatamata sellele, et lapse puue ei vasta linnavalitsuse sätestatud kriteeriumitele. Linnaeelarve vähendamine ei ole toimunud puudega laste transpordi arvelt,» kinnitas Martinson.

Martinson rõhutas, et riik vähendas käesoleva aasta veebruaris omavalitsuste eelarvete tulubaasi, mis pani linnaeelarvele ootamatu surve.

«Arvestuslikult jäi seetõttu Tallinna sotsiaalhoolekandel riigilt saamata 36 miljonit krooni. Linn oli sunnitud vähendama ka puuetega inimeste hoolekande rahastamist, kuid mitte 36 miljonit vaid 3,6 miljonit krooni,» ütles abilinnapea.

«Käesoleval aastal palusime kõigil puudega inimeste transporditeenuse regulaarsetel kasutajatel esitada uued taotlused, sest paljud lapsed on saanud täiskasvanuks ja nende transpordivajadus oli vajalik üle vaadata,» selgitas Martinson.

Linna ühistranspordis saavad tasuta sõita koos saatjaga sügava puudega isikud. Raske puudega pimedad saavad koos saatjaga sõita tasuta, teised raske puudega isikud sooduspiletiga.

Muude puude liikidega isikute teenindamisel lähtutakse vajadusest ja lapse seisundist.

Puudega inimesed ühissõidukeisse!

«Mida enam kasutavad puuetega inimesed ühistransporti, seda tolerantsemaks ja hoolivamaks muutuvad kaasreisijad. Kui puuetega inimesed isoleerida asutustesse ja vedada neid vaid eritranspordiga, soodustab see tõrjutust ja segregatsiooni,» julgustas abilinnapea.

«Seega linna poliitika on - enam madalapõhjalisi busse ja ka reisisaatjad suudavad vaimupuuetega inimesi ühistranspordis juhendada. Loomulikult vajavad eritransporti need, kes ühistranspordis ka juhendamisega hakkama ei saa,» lisas ta.

Tallinna linnas kasutab igapäevast puuetega inimeste transporditeenust regulaarliinidel üle 330 inimese. Linna eelarves on teenuse osutamiseks koos soodustingimustel taksoteenuse kasutamisega 13,1 miljonit krooni.

Tagasi üles