/nginx/o/2013/09/05/2113209t1h6ab4.jpg)
TÜ/Rocki korvpallimeeskonna tantsutüdrukutel on neli esinemisvormi, nad kasutavad tantsukavades võimlemisvahendeid, harjutavad kaks korda nädalas ja varuvad enne mängu poolteist tundi aega meikimiseks.
Tantsutüdruk Kadri Jukk räägib, et neil on esinemise ajal kõik hirmud olemas, sest nad kasutavad vahendeid, mis muudavad kavad riskantseks.
«Ikka kukub rõngas või kurikas vahepeal maha, toss lendab jalast. Vahel ei jõua riideid vahetada, kui timeout võetakse liiga kiiresti: vöö jääb panemata või saapalukk lahti. Saaks lihtsamalt ka, aga me tahame olla erilised ja publikule midagi pakkuda,» ütles Jukk.
Juki sõnul on ergutustüdrukud viimaste aastatega palju populaarsust kogunud. «Avastame ikka ja jälle uusi nägusid, kes, tuleb välja, on meie fännid. Osa fänne on nii tublid, et on aidanud meil kodulehe teha, mõned tantsivad tribüünil kaasa, kui meie platsil esineme.»
Jukk leiab, et meessoost fännid näitavad ennast rohkem. «Aga on ka päris palju tüdrukuid, kes tulevad ja ütlevad, et väga kihvt, fänname teid täiega.»
Platsi ääres ei plaksuta
Treener Kristiina Noor räägib, et kõik Rocki tantsutüdrukud on võimleja taustaga ning see on ka nende grupi liikmeks saamise tingimus. «Suudame teha selliseid asju, mida ta-
vatantsijad ei suuda: kasuta-
me võimlemisasju, teeme jalatõsteid, hüppeid ja akrobaatikat.»
Noore sõnul on esinemine tüdrukutele kõva pingutus ja mängu ajal teevad nad kõrvalsaalis sooja. «Sellepärast paljud küsivadki, miks me ei seisa platsi ääres, ei plaksuta ega ela kaasa.»
«Kavu ja koreograafiat mõtlen enamasti mina. Ideid annavad kõik, otsivad muusikat näiteks,» ütles Kristiina Noor. Treener lisas, et kuus üritatakse ikka üks-kaks kava välja mõelda, aga igaks mänguks uut kava ette valmistada ei suuda. Kadri Jukk tunnistab, et sellest on kahju.
«Sama kava väsitab nii meid kui ka publikut, eriti kui ühe nädala jooksul on mitu mängu. Aga me ikka tahame teha, ei ole nii, et väga sunniviisiliselt siia tuleksime,» ütles Jukk.
Korvpallihuvi
Tantsutüdruk Grete Reimand ütles, et kõik töötavad ühise eesmärgi nimel, mida tõestab kas või see, et tüdrukud on esinemisvormid ise kombineerinud. «Kui keegi näeb poes huvitavaid saapaid või midagi, siis annab sellest teistele teada.»
Reimand leiab, et tantsutüdrukud poleks selle asja juures, kui neile ei meeldiks korvpall.
«Kui meil kunagi iluvõimlemistrennid korvpallurite trenni kõrval olid, siis käisime tihti vaatamas. Pärast trenni läksime kohe kõrvalsaali ja hullult huvitas. See on nii loogiline, et ma lähen korvpalli vaatama,» rääkis Reimand, kes hoiab ennast praegugi mängutulemustega kursis.
TÜ/Rocki iga kaotust tantsutüdrukud südamesse ei võta. «Hooaja keskel tuleb kaotusi palju ja neist me küll ei lase ennast häirida. Finaalide ja väga oluliste mängude ajal on aga küll tuju paha, kui meeskond kaotab,» lausus Reimand.
Ta meenutas, kuidas tantsutüdrukud elasid kaasa TÜ/
Rocki finaalmängule, mida televisioon üle kandis.
«Tegime Arcticus trenni. Kogu aeg jooksime teleka juurde ja tagasi. Kisasime ja kiljusime, inimesed vaatasid, mis toimub,» pajatas ta.
Täna võistlevad Rocki tantsutüdrukud ise Tartus, rahvusvahelisel tantsuvõistlusel Dance Leader 2006. «Põnev, tuleb mingi võistlusmoment, hoopis teine tunne kui mängude ajal esineda,» ütles Reimand.
Kas teate?
Dance Leader 2006
Täna Turu tn spordihoones
kl 17 eelvõistlused (iga rühm esineb kahe kavaga)
kl 19 finaal (finaali pääsenud esitavad lisakava)
kl 20.30 autasustamine