Aabitsaid on põhjust jagada kahe aasta pärast
Kas nii pisike kool ka kestma jääb, sõltub õpetaja sõnul Meeksi valla volikogust. «Vallas öeldakse, et nii kaua, kui mina siin klassi ees seisan, on ka kool alles. Aga kui lapsi ei ole, siis on mul üksi narr siin seista,» sõnas õpetaja.
Kui tänavu ajutiselt Tartusse kolinud pere kolm last Järvseljale tagasi siiski ei tule, võib järgmisel sügisel koolipinki istuda vaid üks laps, sest viiendas klassis käiv Karl Gustav saab kevadel algkooli lõputunnistuse.
«Aga nemad tulevad kindlasti tuleval aastal tagasi, nad käisid igal pool rääkimas, et kool jääks alles,» on õpetaja Sepp optimistlik.
Uusi aabitsaid aga jagatakse Järvselja koolis alles ülejärgmisel aastal, kui esimesse klassi peaks tulema kaks last.
Järvseljal on vaid head lapsed
Pool sajandit õpetajana töötanud Sepa sõnul pole Järvselja lapsed aastate jooksul suurt muutunud. «Minu lapsed on alati olnud haruldaselt head, ei ole veel olnud probleeme, närvipingeid, koolikiusamisi,» jagus õpetajal oma õpilaste kohta vaid kiidusõnu.
Järvselja koolis viis klassi lõpetanud lapsed lähevad edasi õppima paarikümne kilomeetri kaugusele Võnnu kooli. Sepa sõnul on ta oma Võnnu kolleegidelt kuulnud kasvandike kohta vaid head.
«Seal öeldakse alati, et Järvselja lapsed on erilised, hoiavad omavahel kokku ja on hoopis teistsugused kui suure kooli lapsed,» rääkis ta.
Järvselja algkool loodi 1948. aastal, kuna ümbruskonnas oli 40 koolilast. «Mina tulin siia 45 aastat tagasi ja siis oli koolis seitse last, 70-ndatel oli üle 20 õpilase, aga hiljem jäi neid jälle vähemaks,» meenutas Sepp.