/nginx/o/2013/09/05/2103221t1hb09e.jpg)
Need, kel on pooleli majaehitus või suurejooneline korteriremont, seisavad valiku ees, kas paigaldada vannituppa vann või duinurk.
Pärast pingelist päeva on lõõgastav lesida mõtteid mõlgutades soojas vahuses vannivees, lugeda raamatut või veini limpsida. Mõni teine kord on aga just du parim lahendus: saab kiirelt pestud ja vee kokkuhoidki on märkimisväärne.
Duinurga ehitus ja viimistlus sõltub üldiselt suuresti maitsest ja võimalustest. Üks odavamaid ja samas kergemaid variante on sobiva kujuga duialuse paigaldamine ning selle juurde meelepärase duikardina valimine.
Kasutamisel pole kardin küll kõige mugavam variant, kuid võimaldab kergelt aeg-ajalt vannitoale värskemat muljet anda.
Kui rajada pesemisruum vanasse hoonesse, on hädavajalik ehitada sinna korralik kinnine duinurk, et hiljem ei peaks hakkama võitlema niiskuskahjustustega. Valmis nelja seinaga duinurka ei ole vaja seina külge kinnitada ja seetõttu sobib see kas või palkmajja. Seal hakkab looduslik puit ajapikku mängima, maja vajub ning jäigalt seina külge kinnitatud duisein võiks seal koguni kokku variseda.
Vannitoa mugavamaks ja mõnusamaks muutmiseks on eri firmadel mitmesuguseid võimalusi. Kui peres on väikesed lapsed ja/või vanainimesed, tuleks turvalisuse huvides muretseda duisegisti, millel on termostaat, mis hoiab veetemperatuuri kogu aeg paraja.
Neil, kel ruumi napib, kuid soov veeprotseduure nautida on siiski suur, tasub kaaluda massaaipaneeli duikabiini paigaldamist. Selline paneel tuleb siiski paigaldada ruumi, mis ei karda veekahjustusi. Seega sobivad selleks kinnine duinurk või niiskuskindlaks töödeldud vannituba.
Enne seina aukude puurimist tuleb veenduda, et puuritavas kohas ei oleks elektrijuhtmeid ega veetorusid. Samuti tuleb kontrollida, et seinad oleksid loodis. Ukse paigaldus tasub jätta kõige lõpuks, kui duinurk on juba seina küljes. Duinurga aluse paigaldamisel tuleks kõigepealt reguleerida jalad ja loodida alus. Juhul kui duinurga alus nagiseb, võib aluse all oleva metallraami ja aluse vahelise vahe täita silikooniga. Silikoonimisel tuleks nähtavale jäävate osade kaitseks kasutada maalriteipi. Duinurga aluse silikoonimisel on soovitav kasutada silikooni, mis on duinurga alusega samas toonis. Küljeprofiilid on soovitav silikoonida värvitu silikooniga vahetult enne duinurga paigutamist ja kinnikruvimist. Alusraami kinnitamisel põranda või duinurga aluse külge on soovitatav silikoonida iga detaili ainult ühelt poolt nii on kergem võimalikke vigu leida. Kui duinurgal on ka alus, siis on kasulik silikoonida raami alumine osa seestpoolt. Ilma aluseta, otse põrandale kinnitatud raami võib aga ka väljast silikooniga kinnitada.
Allikas: LaSpa