17. sajandil rajati praeguse Luise tänava piirkonda suvemõis, mis sai nime Louise von Steinheili järgi, kes omandas suvemõisa 1792. aastal ning nimetas selle Luisenthaliks. Suvemõisa juurde suundus Toompuiesteelt Engden-Fabiani tee, mis jäi maade tükeldamisel ehitiste alla.
Enne seda, aastail 17721782, tegutses suvemõisas apteeker Carl Christian Ficki fajansimanufaktuur. Fajanssi valmistati kohalikust sinisavist, millele lisati välismaist valget savi. Manufaktuuris töötavad meistrid olid pärit Saksamaalt, peamiselt Kielist. Toodang oli mitmekesine valmistati serviise, keeruliste kaunistustega aromaatnõusid, maitseainete aluseid, puuviljavaagnaid, toose ja soolatopse ning pisiplastikat.
Kassisabas asus ka Toomvaestekool. Tegemist oli Toompea vaeslaste maja ja kooliga, mida nimetati ka Toomorbudekoduks. See asutati 1725. aastal Toompea eeslinna Toomkiriku pietistliku ülempastori Christople Mickwitzi eestvõttel.
Koolis õppis ka eeslinna vaeste lapsi. 1740. aastate lõpus oli seal üle 80 õpilase. Õppetöö toimus nii saksa kui ka eesti keeles. Aastatel 17861797 tegutses Toomvaestekool kahe õpetajaga 2-klassilise alamrahvakoolina.
1867. aastal valmis arhitekt Ferdinand Kordese projekti järgi Toomvaestekooli uus hoone Wismari 15. Selle kooli järgi nimetati 19. sajandi viimasel veerandil praegune Wismari tänav Vaestekooli ehk Toom-Vaestekooli tänavaks.
Adamsoni ja Loite tänava nurgal asus Punane kõrts. See oli 19. sajandi I poolel tuntud eelkõige kirjameeste, kaupmeeste ja riigiametnike kooskäimise kohana. Sajandi keskel minetas kõrts oma populaarsuse.
Kassisaba arengus oli tähtis koht Toomgildi oldermannil Hans Heinrich Falckil, kes 1849. aastal sillutas omal kulul Paldiski maantee alguse. 1856. aastal ehitas ta omal kulul vähem kui kuu ajaga Toompealt Paldiski maanteele suunduva tee, mis kannab praegugi Falgi tee nime.