Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa
Saada vihje

Pesutuba ja päevakeskus pakuvad rohkem tegevust

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Alates 1998. aastast pesutoas töötav Liia Tann rõõmustab, et uued pesumasinad annavad rohkem tööd ja võimaldavad ka senisest enam teenida.
Alates 1998. aastast pesutoas töötav Liia Tann rõõmustab, et uued pesumasinad annavad rohkem tööd ja võimaldavad ka senisest enam teenida. Foto: Sille Annuk

Kahe pesutoa koondamine üheks ning uued päevakeskuse ruumid võimaldavad mittetulundusühingul pakkuda tegevust senisest rohkematele erivajadustega inimestele.

«Uued pesumasinad mahutavad palju rohkem, nüüd on kohe tööd ka juures,» rääkis uue, Tartu pesutoa töötaja Liia Tann.

Samas muudavad Tanni sõnul uued masinad töötajate elu mõneti lihtsamaks, sest erinevalt osast vanematest pesumasinatest tsentrifuugivad uued masinad pesu kohe ära.

Pesutoa võimsuse suurenemine toob töötajatele aga ka suuremat töötasu.

Töötasu suurem

«Praegu pole uued masinad pesutoas olnud veel kuud aegagi, kuid tublimate töötajate tasu on tõusnud juba 250 krooni võrra,» rääkis MTÜ Iseseisev Elu juhataja Maire Koppel.

Seni pesti pesu kahes, Staadioni ja Raja pesutoas, pärast uute masinate muretsemist koondati need üheks suureks Tartu pesutoaks, mis tegutseb endise Raja pesutoa ruumes.

Renoveerimine tõi juurde ka ruumi. «Seni oli Raja pesutoas ruumi 50 ruutmeetrit, pärast renoveerimist aga üle saja ruutmeetri,» sõnas Koppel.

Kaks uut Elektroluxi pesumasinat, üks kalander ja kuivatuskapp võimaldavad peamiselt psüühiliste erivajadustega inimestele kaitstud töökohti pakkuval firmal võtta pesemiseks senisest rohkem pesu. Uute pesumasinate kõrval jäävad töösse ka vanemad.

«Praegu on meie põhiklientideks lasteaiad, kohvikud, hooldekodud, kliinikumi haiglad ja ka mõned eraisikud,» loetles Koppel ja lisas, et kindlasti ei tööta pesutuba praegu täisvõimsusel.

Suurem koormus võimaldab luua töökohti ka rohkematele inimestele: praegusele kümmekonnale töötajale saaks juurde võtta veel kuus.

«Oleme rõõmsad, et saame tänu laiendusele pakkuda tartlastest psüühiliste erivajadustega inimestele uusi töökohti nii, et linnavalitsus ei pea oma eelarvest selleks lisakulutusi tegema,» märkis Maire Koppel.

Uued masinad osteti pesutuppa hasartmängumaksu nõukogusse kirjutatud projekti toel, mis tõi MTÜ-le Iseseisev Elu 223 000 krooni, pesutuba renoveeriti aga Hollandi fondist saadud 55 000 krooniga.

Muudatusi veelgi

Nüüd unistab Maire Koppel veel ka pesutoa avamisest Elvasse, et pakkuda tegevust ka tolle kandi erivajadustega inimestele. «Linn annaks meile vana katlamaja rendile, kuid selles pesutoa avamiseks on vaja eelkõige remondiks raha leida,» märkis Koppel.

Lisaks uue ja suure pesutoa avamisele on kolinud ka MTÜ Iseseisev Elu päevakeskus, mis tegutseb nüüd aadressil Narva mnt 101.

«Siiani olime Riia tänaval, kuid see maja läheb majaomaniku soovil lammutamisele,» nentis Koppel.

Kolimise rõõmsam pool on see, et nüüd on igale tegevuskeskusele omaette ruum. Õmblustuba on küll väiksem, kuid kunstitoas on tegutsemiseks jällegi paremad võimalused.

«Et uus päevakeskus asub kesklinnas, on inimestel seal mugav käia,» märkis Koppel.

Päevakeskuse uutes ruumides on plaanis avada müügiruum, kust saab osta psüühiliste erivajadustega inimeste käsitööd. Praegu tehakse selleks ka uusi riiuleid.

MTÜ Iseseisev Elu

• Kontor: Uus 3–78, tel 740 3403

• Päevakeskus: Narva mnt 101, II k, tel 738 1402

• Tartu pesutuba: Raja 31, tel 740 3403, 526 7848

Tagasi üles