Tallinna Inglise kolledž (TIK) avab septembris esimese riikliku koolina Eestis International Baccalaureate'i (IB) programmi õpperühma, mis annab ingliskeelse keskhariduse rahvusvaheliselt tunnustatud õppekava järgi, kirjutab Kaidi Kasenõmm ajalehes Postimees.
Inglise kolledž avab rahvusvahelise õppekava
Kool sai nii vastavalt rahvusvaheliselt organisatsioonilt IBO kui ka Eesti riigilt koolitusloa, mille alusel alustab esimesel septembril uues õpperühmas 25 õpilast. Programm kestab kaks aastat (11. ja 12. klass).
IB õppekava järgi tuleb läbida vaid kuus ainet - nii saab noor valida ained oma huvisid ja eesmärke arvestades. IBO on moodustanud kuus ainerühma: emakeel ja kirjandus, võõrkeeled, inimene ja ühiskond, eksperimentaalained, matemaatika ja arvutiõpetus ning loovained. Igast rühmast tuleb valida üks aine, et humanitaar- ja reaalaineid tasakaalustada.
Lisaks sellele tuleb noortel läbida spordikursus ja teha ka ühiskondlikku tööd.
Kuna IB programmi alustamine nõuab vähemalt nelja-aastast ettevalmistustööd ja suuri kulutusi - nii pedagoogide koolitamiseks, õppematerjalide ostmiseks kui eksamite läbiviimiseks - siis riigi poolt eraldatava pearahaga kool toime ei tule.
Ometi ei pea lapsevanemad ingliskeelse hariduse eest sentigi maksma: haridus- ja teadusministeerium programmi küll täiendavalt ei toetanud, küll aga eraldas oma eelarvest 1,5 miljonit krooni välisministeerium.