Paljudele nõukogulike filosoofidena toimetanutest ei andnud reiimi lõdvenemine midagi. Nad ei osanudki teisiti, st Lääne-kõlblikult kirjutada. Kuid nii sai kirjutada juba nn stagnaajalgi.
Selle tunnistuseks oli Verso kirjastuses 1990. aastal Eero Loone juba kümme aastat varem kaitstud doktorimonograafia «Nõukogude marksism ja analüütilised ajaloofilosoofiad» avaldamine. Juba varem pälvis see ajakirjas History and Theory väga kõrge hinnangu.
Raamatule eessõna kirjutanud poliitikafilosoofia ja ajaloo suurkuju Ernst Gellner märkis järgmist: «Eero Loone on kõrgeima taseme analüütiline mõtleja [ ...]. Ta on mõtleja, kes on omandanud Lääne analüütilise filosoofia võtted (skills) ja rakendanud neid nii üldise historiograafia kui ka selle ideede süsteemi suhtes, mis valitses meie planeedi olulist osa [...].»
Kuidas süsteem võimaldas vaimset autonoomiat, jääb arusaamatuks neile, kes tahaksid, et poliitikateaduste ajalugu algaks nendega, ja seetõttu soovivad Eestit näha läbini sovetiseerununa, kuni sinnamaani et seadsid oma magistrikursused õpetamiseõiguse lunastustäheks ka Cam-bridgei ülikooli eluaegseile liikmeile, nagu seda on Eero Loone.
Alles süsteemi varisemisel, kui akadeemilised saavutused muutusid mõõduandvaks, sai Loonest õppetooli juhataja nüüd juba poliitika filosoofia professorina. Eero Loone on jätkuvalt «kirjutav filosoof» ja õpilasi kaasav mõtleja. Eestis kaua täiesti tundmatusse valdkonda poliitika filosoofiasse on Eero Loone jõudnud mitmete raamatutega jätta juba väga olulise jälje.
Maailmast 2005 RSR artiklite kogumik.
Toimetajad Reri Toomla, Karmo Tüür.
Tartu Ülikooli kirjastus, 2005. 237 lk.