Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Kommentaar: Rootsis õpitakse töö käigus

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välismaalasena Rootsi tööturule sisenemiseks on tähtis saada jalg ukse vahele ja leida esimene töö. See ei pea olema väga uhke ja kõrgelt tasustatud, tähtis on, et tegemist oleks korraliku firma ja ausa tööga.

Selle esimese tööga tuleb iga hinna eest hakkama saada – kas või ninast veri väljas ja ülejäänud jõuk su ümber sind vihkamas su usinuse eest, aga sul ei ole valikut.

Kui sellega oled hakkama saanud, siis umbes aasta pärast hakkad aru saama, mis sind tegelikult huvitab, ja siis võid juba tõsisemalt töökuulutusi lugema hakata.

Reeglina on põneva töökoha saamiseks vajalik mingi eelnev töökogemus või soovitaja.

Rootsi erinevus Eestist on näiteks see, et Rootsis tähtsustatakse hariduse omamist tunduvalt vähem kui Eestis. Rootslased eeldavad, et õige suhtumisega suudad sa enamiku asju töö käigus selgeks õppida. Kui sa peale kõige muu veel ka kirjaoskaja oled, on see muidugi pluss.

Üldiselt on rootslaste suhtumine eestlastesse hea ja eestlasi tuntakse kui tublisid töötajaid.

See kuulsus annab eestlastele eelise türklaste ja araablaste ees, kuid tööandja intuitiivne eelistus on muidugi rahvuskaaslane.

Kommentaarid
Tagasi üles