Sihtasutus Archimedes jagab Euroopa Liidu struktuuritoetustest kokku ligi 71 miljonit krooni Eesti kõrgkoolide esitatud projektidele praktilise suunitlusega õppekavade loomiseks ja ettevõtetega koostöö tegemiseks.
Kõrgkoolid said praktiliste õppekavade arendamiseks ligi 71 miljonit
Kokku laekus alameetme «Kõrgkoolide ja ettevõtete koostöö» raames 69 eeltaotlust, millest hindamiskomisjon kiitis heaks kuue erineva kõrgkooli 17 projekti, kuus neist vähendatud mahus või täiendava tingimuse arvestamisel, teatas sihtasutus.
Archimedese struktuuritoetuste rakendusüksuse vastutava koordinaatori Annemari Pälli sõnul oli esitatud projektitaotluse tase väga kõrge, mida kinnitab ka see, et nii-öelda tehnilise hindamise etapist ei langenud välja ühtegi eeltaotlust.
«Taotlusvooru tulemuste üle on meil hea meel ka seetõttu, et hindamiskomisjon andis kõrgeid punkte mitte ainult suuremate ülikoolide projektidele, vaid ka rakenduskõrgkoolide ja ülikoolide kolledžite projektidele,» märkis Päll.
Projektide raames arendatakse koostööd ettevõtjatega ja kaasatakse kõrgkoolide õppetöösse ettevõtluskogemusega inimesi, näiteks võimaldavad projektid üliõpilaste praktika läbiviimist partnerite juures ja välisriikides.
Samuti loovad kõrgkoolid uusi või uuendavad olemasolevaid õppekavu ning kaasavad neisse välisõppejõude ja -üliõpilasi, hangivad uusi õppematerjale ja arendavad e-õpet.
Kõige rohkem raha projektide teostamiseks saab Tallinna Tehnikaülikool, mille esitatud taotlustest rahastatakse kaheksat. Kõige suurem projektidele eraldatud summa ehk ligi viis miljonit krooni läheb samuti tehnikaülikoolile uue integreeritud elektroonikasüsteemide (Integrated Electronics Systems) magistriõppekava loomiseks.
Tartu Ülikooli taotlustest said heakskiidu viis projekti, lisaks rahastatakse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Infotehnoloogia Kolledži, Eesti Maaülikooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli projekte.
Euroopa Sotsiaalfondist rahastatava ettevõtjate ja kõrgkoolide koostöö kahe taotlusvooru toetuste eelarve on 94,5 miljonit krooni, millest esimeses taotlusvoorus jagatakse ca 71 miljonit krooni ja teises üle 20 miljoni.
Teine taotlusvoor on kavas korraldada järgmisel aastal.