Olga tegi ka kohe selgeks, miks ta siis veel Eesti kodanik pole, kui Eesti valitsus sellega nõus on. Nimelt ei saa sinisekaanelist Eesti passi enne, kui ta on Venemaa kodakondsusest priiks saanud.
Eestis elavate noorte mittekodanike riigivahetus saab tegelikult alguse seadusest, mis ütleb, et kui Eesti kodakondsuseta vanema laps saab 15-aastaseks ja talle pole kodakondsust taotletud, tuleb tal Eesti kodanikuks saamiseks teha keeleeksam ning põhiseaduse ja kodakondsusseaduse tundmise eksam. Neid eksameid saab nüüd ka koolides teha.
Lasnamäel õppides Olga nii ka tegi. 11. klassis andis ta eksami seaduste tundmises ning eelmisel kevadel kooli lõpetades tegi ta ära ülejäänu. Nii nagu teisedki viis klassikaaslast, kel taskus Vene pass.
Kooli lõpetades andis Olga kodakondsus- ja migratsiooniametisse taotluse sisse, kuid teiseks pidi ta ka viima Vene saatkonda taotluse, et loobub Venemaa kodakondsusest. Seda ta ligikaudu kaks kuud tagasi tegigi.
Olga rääkis, et kui Eesti migratsiooniametis said järjekorranumbri, istusid natuke ja asjad said korda, siis Venemaa poolelt pole siiani mingit vastust. Talle öeldi, et aega võib minna isegi kuni pool aastat.
«Saatkonnas on elav järjekord, kus vanurid seisavad nagu vorstijärjekorras, kui jõuadki ametnikuni, siis teatatakse, et tööaeg on läbi, tule järgmine kord,» kirjeldas ta. «Oh, ma olen sellest nii väsinud ja tüdinenud.»