Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Esinduslik ja stiilne kontoritool rõhutab töötaja positsiooni

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tooli mugavust testida on peaaegu võimatu, sest kõik sõltub istujast - üks ja seesama toolinäidis võib leida nii heakskiitu kui ka hukkamõistu.

Iga tool on eriline ja leiab pikapeale just õige omaniku, teab kaupluse Tooliparadiis juhataja Andres Hindriksoo.

«Kes küll sellise ebamugava mudeli välja on mõelnud?!» pragab mõni klient. Teine aga suisa mõnuleb samal toolil istudes.

«Ega tooli saagi kataloogist tellida - see on justkui põrsa kotis ostmine,» kinnitab Hindriksoo.

Sirge rühi heaks

Tooli hinda mõjutab tublisti nii välimus kui ka kattematerjal. Hindriksoo hinnangul ei pea töötaja või õpilase tool ilmtingimata ilus olema, tema peab esmatähtsaks mugavust. Oma kodu kujundajad peavad paraku pahatihti tooli disaini mugavusest olulisemaks, ka juhid soovivad vahel esindusliku tooli abil oma tähtsust rõhutada.

Tooliparadiisi kalleim mudel maksab ligi 15 000 krooni, lihtsama töö- või klienditooli võib kätte saada ka mõnesaja krooniga.

Spetsiaalse tooli võib osta või lasta valmistada elutuppa, kontorisse, kööki, lastetuppa, meditsiiniasutusse, baari, konverentsisaali - kuhu tahes.

«Mõni klient on soovinud osta täiesti viimistlemata tooriku, et see ise oma maitse järgi valmis teha. Ka see on võimalik,» selgitas Hindriksoo.

Ka saab klient tooli kaupluses komplekteerida vastavalt oma soovile, näiteks valida sellele sobivad käetoed või lasta rataste asemele paigaldada taldmikud - et tool püsiks kindlalt paigal ega kulutaks kallist vaipkatet või põrandat.

Tüüpilised kontoritoolid sobivad hästi ka koolilapsele. Seljatugi ja tooli kõrgus võiks olla reguleeritav - et koolilaps ei istuks liiga kössis selja või kõverdatud jalgadega.

Müügil on ka mudeleid, mis on ülaltpoolt nõgusad ja toetavad spetsiaalselt selja alumist osa.

Väikestele lastele on toolid rohkem mänguasja eest - need peavad olema lõbusat värvi. «Oleme pisikestele klientidele päris palju mõelnud - valik on küllalt suur,» märkis Hindriksoo.

Ortopeed Aare Märtson kinnitas, et rühihäireid on lastel harvemini kui aastaid tagasi. Ehk on siin oma osa mugavatel toolidelgi?

«Muidugi on tähtis, et seljatugi toetaks selga korralikult,» ütles Märtson. «Lõppkokkuvõttes sõltub aga kõik ikka istujast endast - ka mugaval toolil võib istuda küürus seljaga.»

Uhked juhitoolid

Nn juhitoolid - esinduslikud ja kõrge seljatoega - jagunevad omakorda keskastme juhi ja tippjuhi toolideks, selgitas Tooliparadiisi juhataja.

Eriti kalleid mudeleid saab kasutada mitmel moel: need on mugavad lugemiseks ja näiteks telerivaatamiseks, nendega saab kiikuda või fikseerida istme erinevais asendeis.

Vineerist ja täispuidust toolid on valminud Eestis, juhi-, kliendi- ja töötoolid aga peamiselt Itaalias, Saksamaal, Soomes, Ukrainas ja Poolas.

Hindriksoo soovitab koju osta toolid, mille kate on õmmeldud mikrosametist - hõlpsasti puhastatavast materjalist.

Ehtsa nahkkatte asemele võib valida ka kunstnaha või eelistada puidust toolile kerget plasttooli.

Hindriksoo märkis, et peagi jõuavad Tartus müügile ka puldi abil juhitavad toolid ning 30-35 tuhat krooni maksvad massaažitoolid.

Kommentaarid
Tagasi üles