Päevatoimetaja:
Andres Einmann
+372 666 2072
Saada vihje

Bussitulekahju põhjus pole veel selgunud

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
TAK vähendas ajutiselt kõikide töötajate palku
TAK vähendas ajutiselt kõikide töötajate palku Foto: Peeter Langovits

Jaanilaupäeval Peterburi tee 73 asuvas Tallinna Autobussikoondise (TAK) filiaali parklas kaks bussi hävitanud tulekahju põhjus on tänaseni teadmata.


TAKi suhtekorraldusjuhi Sirje Rohti sõnul tegeleb tulekahju põhjuste uurimisega politsei. Samuti on TAKis moodustatud komisjon, mis katsub omakorda põlengu põhjusele jälile jõuda. Loodetavasti toob uurimine koostöös politseiga põhjused välja ja nende alusel teeb uurimiskomisjon toimunu kohta järeldused ning esitab ettepanekud meetmete tarvitusele võtmiseks tulevikus.


Rohti sõnul on vara põlengu põhjuste kohta midagi öelda. Uurimine on algstaadiumis ja praegu ei saa ühtegi versiooni välistada ega kinnitada. Ka seda mitte, kas oli tegemist süütamise või mõne muu põhjusega.

23. juuni pärastlõunal tekkis ühes Peterburi tee parklas seisnud bussis tulekahju, mis kandus üle ka kõrvalseisvale bussile. Kuumuse tõttu ühe bussi kütusepaak plahvatas ning tuli kahjustas veel kahte bussi.

Kaks bussi said Rohti sõnul vähem kannatada ning lähevad pärast remonti uuesti liinile.
Ühte neist hakati juba täna taastama, teine ootab veel ülevaatust. Ühel bussil tuleb välja vahetada vaid suunatule klaas, mis kuumuse käes ära sulas. Kaks bussi aga põlesid nii lootusetult ära, et sealt saab paremal juhul mõne varuosa võtta.

Põlenud bussidel, nii nagu teistelgi TAKi sõiduvahenditel kaskokindlustust pole ning kui politsei uurimine süüdlast ei peaks tuvastama, tuleb bussikoondisel tulekahju tagajärjed lihtsalt kahjudesse kanda. «Selliste busside turuväärtus jääb 60-100 000 krooni vahele, kuid täpsem hinnang konkreetsetele kahjustatud bussidele hakkab selguma siis, kui politsei on uurimistoimingud lõpetanud ja me saame bussid ka ise üle vaadata. Siis selgub ka see, millised sõlmed või agregaadid on maha kantavatel bussidel tulest kahjustamata jäänud ning kui paljusid saab edaspidi varuosadeks kasutada,» ütles Roht.

Bussiliikluse häireid põlengu tagajärjel liinilt ära jäävad bussid ei tekita. Kuna suveperioodil on igapäevane busside töömaht väiksem, suudame oma töö selliselt ümber korraldada, et liinidel töötab vajalik arv busse.

«Buss, millest põleng alguse sai, saabus liinilt tagasi garaaži eelmisel õhtul kella ja oli põlema süttimise hetkeks üle 20 tunni parklas seisnud. Tulekahju märkas esimesena valveelektrik, kelle teise korruse tööruumi aknad avanevad busside seisuplatsi poole.
Paar sel hetkel läheduses viibinud bussijuhti ja parklavalvur toimetasid osa tulekoldele kõige ligemal seisnud bussidest ohutusse kaugusse, täname neid väga kiire reageerimise eest. Tulekahju kustutamise käigus keegi töötajatest kannatada ei saanud,» rääkis Roht.

Üleeilne juhtum oli tänavu juba teine TAKi bussidega seotud põleng. 11. märtsil süttis TAKi Kadaka tee 62 asuvas töökojas linnaliinibuss. Tookord läks remondi käigus põlema bussi mootor. «Tuli pääses läbi avatud mootoriluugi salongi, levides kiiresti üle bussi ja leegid kahjustasid kergelt ka töökoja katust. Kuna oma jõududest jäi tulekahju kustutamisel väheseks, palusime appi Päästeameti, kes sai põlengu kiiresti kontrolli alla,» ütles Roht toona.

Tagasi üles