Patrullpolitseinikud kontrollisid ümberkaudseid teid ning kohti, kuhu naine tütre sõnutsi suunduda võis. Sündmuspaigal tegi tööd koerajuht ühes teenistuskoeraga ning talu lähiümbrusesse jäävat piirkonda otsisid läbi vabatahtlikud jahimehed ja kaitseliitlased. Kella 22.45 paiku teatas üks vabatahtlikult otsingutel osalenud jahimees, et märkas binoklisilmast põlluteel kõndivat naist. Kontrollimisel ilmnes, et tegu oligi otsitavaga. Tervisliku seisundi kontrollimiseks anti naine üle kiirabitöötajatele. Nende kinnitusel oli naine küll pikast kõndimisest väsinud, ent täie tervise juures.
Juunis toimus kaks ulatuslikumat maastikuotsingut. 28. juunil sai politsei teate, et lähedalasuvasse metsa seenele läinud 1936. aastal sündinud Vello helistas kella 14:00 ajal elukaaslasele ja oli hingeldades teatanud, et on eksinud ja asub kusagil maja juures. Peale seda oli telefon levist väljas. Vello oli eksinud Põlvamaal Värska vallas Värska alevikust Velna küla poole viiva tee suhtes paremale jääval metsa- ja soisel alal.
Kell 15:39 alustasid kagu piirivalvepiirkonna Värska ja Saatse kordoni ametnikud Räpina vallas Velna külas otsinguid. Kell 16:25 alustati maastikuotsingutega, kus osales viis piirivalveametnikku, üks politseiametnik, teenistuskoer, kuus eraisikut ning kopter.
Vello leiti kella 19.45 ajal kopteri poolt Mäsovitsa soost. Kokku osales otsingutel kolm politseiametniku, üks abipolitseinik, kaheksa piirivalvurit ja koer, helikopter koos nelja meeskonnaliikmega ja 20 vabatahtliku.
16. juuni keskpäeva paiku paluti politsei abi metsa läinud mehe leidmiseks. Perekond oli Läänemaal Nõva külas Veski järve ääres puhkamas ja keskealine mees oli läinud varahommikul kella 4 paiku metsa lõkke tarbeks puid otsima, kuid tagasi ei olnud tulnud. Pereliikmed olid püüdnud teda küll leida, kuid tulemusteta ja otsustasid abi paluda.
Meest asusid otsimas välijuht, politseipatrull, kaks piirivalvurit, neli vabatahtlikku koos otsingukoertega, kaks kaardilugejat Lääne-Eesti reservpäästerühmast ja kaasatud oli lennuk.
Mees leiti kella 19 paiku Harju maakonnast Padise vallast Hatu külast Tänavjärve põhjakaldalt. Tema tervislik seisund oli rahuldav, kuna aga mees oli oma eksirännakutel kaotanud jalanõu, siis olid jalal kergemad vigastused metsaprahil kõndimisest. Selgus, et mees oli metsas kaotanud suunataju ja eksinud, märkis Uldrich.