Menetluskulud jättis kohus Krištafovitši kanda.
Krištafovitši kinnitusel ei ole ta kohtu otsusega nõus ja kavatseb suure tõenäosusega selle edasi kaevata. «Maakohus leidis, et Mihhail Kõlvart ei ole Vene saatkonna kontaktisik, kuna kohtu hinnangul ta ei tegutse vastuolus Eesti Vabariigi ning kooskõlas Vene Föderatsiooni huvidega. Kaitsepolitsei (kapo) 2011.aastaraamatus avaldatu kinnitab vaid, et Kõlvart andis vene diplomaat Juri Tsvetkovile üle Eesti ajaloo õpikud kuna viimane on ajaloolane ja õpib eesti keelt. Minu meelest see kohtu põhjendus on kummaline, sest ausalt öeldes, kuulan esimest korda, et kapo aastaraamatu keskpunktis oleksid vaid eesti keele õppe edulood. Ühtlasi poolte vahel puudus vaidlus selle kohta, et Kõlvartil on tihedad kontaktid Vene saatkonnaga, seega kohtu otsus, et ta ei ole saatkonna kontaktisik, on üllatav,» rääkis Krištafovitš.
Mis puudutab Kõlvarti väidetavat seost allilmaga, siis kohus nõustus kostjaga, et tavapärasteks ei saa lugeda asjaolusid, et isik, keda hageja nimetab sõbraks, käis hageja korteris õhtuti peale 23 teed joomas ning hoidis hagejale kuuluvas korteris relvi ja ebaseaduslikult hangitud politsei vormiriietuse ja operatiivriietus esemeid ning hageja perekonnaliikmete nimele vormistatud võlakirju. "Samas kohtu hinnangul asjaolu, et hageja sõbrustas kriminaalkorras karistatud isikuga, ei tähenda, et hageja ise oleks omanud sidemeid kuritegeliku maailmaga või seotud organiseeritud kuritegevusega. Mina sellega põhimõtteliselt nõus ei ole ja leian talupoja mõistusele tuginedes, et kui mõni tuttav pätt hoiab sinu rõdul oma Kalašnikovi spordikotis, siis sul selle pätiga mingi side peab olema," rääkis Krištafovitš.
Keskerakondlane Kõlvart nõudis kohtu kaudu Krištafovitšilt viimase blogis avaldatud ja Kõlvarti hinnangul valede andmete ümber lükkamist, et Kõlvart omas tihedaid sidemeid kuritegeliku maailmaga, on riskiks julgeolekule, Eesti suhtes vaenulikult meelestatud ning Vene saatkonna kontaktisik.