Päevatoimetaja:
Loora-Elisabet Lomp
+372 5916 2730

Michal: keegi ei nõudnud uute juhatuse valimiste teemal hääletust

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Andres Einmann
Copy
Kristen Michal laupäeval Tallinnas hotell Olümpia konverentsikeskuses Reformierakonna volikogul.
Kristen Michal laupäeval Tallinnas hotell Olümpia konverentsikeskuses Reformierakonna volikogul. Foto: Liis Treimann / Postimees

Reformierakonna volikogu esimehe Kristen Michali sõnul ei nõudnud laupäeval erakonna volikogul keegi uute juhatuse valimiste küsimuses hääletust ja otsus uusi valimisi mitte korraldada oli konsensuslik.

«Otsus, et juhatus on legitiimne, kujunes ühiselt. Kõik volikogul osalejad said soovi korral sõna, mingeid takistusi selleks ei olnud. Igaühel oli võimalus nõuda uute valimiste korraldamise küsimuses hääletust, kuid keegi ei teinud seda,» ütles Michal Postimehele.

Michal märkis, et kordusvalimiste korraldamist ei nõudnud isegi need volikogul osalenud erakonna liikmed, kes kandideerisid, kuid ei osutunud juhatuse valimistel valituks. «Osad neist olid volikogul kohal, ka nemad võtsid sõna, aga ükski neist ei nõudnud uusi valimisi. Kuigi just neid võinuks see teema kõige rohkem puudutada,» lausus Michal.

Reformierakonna volikogu esimehe sõnul toimus arutelu juhatuse legitiimsuse ja võimalike uute valimiste teemal üle kahe tunni.

«Lõpuks otsustasime, et ei hääleta selles küsimuses vaid teeme konsensusliku otsuse. Otsus oli, et vastvalitud erakonna juhatus on legitiimne ja enamuse erakonna liikmete tahe, kordushääletust ei tule ja erakonna juhatuse mandaat on kaks aastat.» sõnas ta.

Michal lisas, et hääletamine on poliitikas selle jaoks, kui ei ole võimalik konsensusliku aruteluga hakkama saada.

Tallinnas laupäeval kogunenud Reformierakonna volikogu otsustas, et sisevalimiste kordust ei tule, samas tuleb Reformierakonna sisehääletuse süsteemi uuendada ning selle turvataset tõsta.

Reformierakonna juhatus heitis 5. juunil maine kahjustamise pärast parteist välja aastaid Lääne-Viru maakonnaorganisatsiooni juhtinud eurosaadik Kristiina Ojulandi, kes aukohtu hinnangul organiseeris petuskeemi Lääne-Virumaal. Sisevalimistel häältega manipuleerimise üles tunnistanud Lääne-Viru arendusjuht Taimi Samblik astus parteist välja omal soovil vahetult enne juhatuse kogunemist.

Pettustega seostati ka Lääne-Viru maavanemat Einar Vallbaumi, kuid tema väljaheitmist ei pidanud aukohus vajalikuks. Eelmise nädala reedel teatas Vallbaum, et on otsustanud siiski erakonnast lahkuda.

Partei sisevalimispettusi uuriv töörühm tuvastas 39 hääletuspettuse juhtumit Lääne-Viru, 24 Viljandi ja kaheksa Võru maakonnas. Üle-eelmise nädala lõpus astusid erakonnast välja ka Võrumaa ja Viljandimaa arendusjuht, kes samuti tunnistasid üles häältega manipuleerimise.

Tagasi üles