Klassikalise filmi 3Dks muundamine ei ole igal hetkel päris perfektselt õnnestunud. Just alguskaadrites paisatakse mõned niigi väga lähedalt filmitud kaadrid publikule näkku, jäädes napilt-napilt püsima piirile, kus ekraanilt nähtu muutuks arusaamatuks häguks. Kuid need on iluvead ning ka 3D-skeptikul ei ole palju üle nina kirtsutada. Pealegi, täiuslikkus on ju igavavõitu, konarused haaravad.
Kuigi «Jurassic Park» on uuendustetagi väga tugeva kohalolekuga film, lausa agressiivne, hoides vaatajat tugevalt ootusärevuses ning tulistades siis järjest välja ühe ehmatuse teise järel, ei lükka 3D seda agressiivsust üle võlli. 3Dga ei eputata, hoopis vastupidi – vaataja võib täiesti unustada, et siin on midagi uuendatud, ning selline peenelt tagasihoidlik meistritöö on just see (lisaks filmile endale mõistagi), mis «Jurassic Parki» ka tänapäeval rangelt soovitatavaks vaatamiseks muudab.
Neljas saurusefilm tulekul
3D-meistrid on olnud algmaterjaliga taktitundelised, samas kasutanud ära kõiki selle võimalusi. Viimaseid aga filmis, mis on täis nurgatagustest, juhtmesegadikest ning näilisest tühjusest välja hüppavaid sauruseid, mõistagi jagub.
Kui kahe kümnendi eest muutis «Jurassic Park» filmitegijate võimalusi ning publiku ootusi, siis uuendatud versioon võiks ehk teha sama 3D-kohendatud linateoste maailmas. «Jurassic Park» on kolmemõõtmeliseks justkui loodudki, ideaalne film digitaalseks ilulõikuseks, kuigi – mõjuv on see ka 2Ds. Praegugi.
Muide, «Jurassic Park 4», mis esialgsete plaanide järgi peaks kinodesse jõudma pea täpselt aasta pärast, filmitaksegi 3Ds. Iseasi, kas maksab sellest lummavat üllatushitti loota, sest efektide vahele peab mahtuma ka sisu, ning originaalses «Jurassicus» seda jagub. Kerget, meelelahutuslikku sisu, muidugi, aga piinlik ei hakka ning popkornikino täielikuks klassikuks ja suunanäitajaks võib filmi nimetada tänaselgi päeval.
Vaid silmapilguks (kaheks õhtuks) Eesti kinodesse maanduv sauruse-show väärib nägemist suurelt ekraanilt.
Universal Pictures, 1993/2013
Film linastub Tallinnas 11. ja 12. juunil ning Tartus ja Narvas 11. juunil, inglise keeles, ilma subtiitriteta