Päevatoimetaja:
Emilie Haljas
Saada vihje

Kohus hakkab narkopolitseiniku uut süüasja arutama sügisel

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Jarek Pavlihhin Tartu maa­kohtus.
Jarek Pavlihhin Tartu maa­kohtus. Foto: Margus Ansu

Tartu maakohus otsustas esmaspäeval, et hakkab Lõuna prefektuuri narkokuritegude talituse endise juhi Jarek Pavlihhini uut süüasja arutama sügisel.

«Pavlihhini uues kriminaalasjas määrati eelistungil kohtuprotsessi ajaks 4.-16. september. Kohtuistung toimub riigisaladuse kaitseks kinnisena,» ütles Tartu maakohtu pressiesindaja BNSile.

Pavlihhin sai uue süüdistuse karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb riigisaladuse ja salastatud välisteabe avalikustamist.

Pavlihhini eelmises süüasjas jõudis Tartu ringkonnakohus lahendini 24. mail, kui tühistas osaliselt Tartu maakohtu 5. veebruari otsuse ning mõistis Pavlihhini riigisaladuse avalikustamise süüdistuses õigeks. Samas jättis ringkonnakohus muutmata 35-aastase Pavlihhini süüdimõistmise ametiisiku poolt omastamises, dokumentide võltsimises ja võltsitud dokumentide kasutamises.

Nende kuritegude eest jäi jõusse juba maakohtus mõistetud kaheaastane vangistus, mille hulka arvestati eelvangistuses viibitud kaheksa kuud ja 11 päeva. Seega jääb Pavlihhinil kanda veel üks aasta, kolm kuud ja 19 päeva vangistust, mis mõisteti talle tingimisi kolmeaastase katseajaga.

Samuti jäi muutmata Pavlihhinilt 480-eurose sundraha väljamõistmine. Ekspertiisikulu ja Pavlihhini kaitsjatasud kokku 39 851,20 euro ulatuses jäid aga riigi kanda.

Süüdistuse kohaselt, mille ringkonnakohus muutmata jättis, vormistas Pavlihhin aastatel 2006–2011 dokumendid erikuludeks mõeldud summade väljamaksmiseks. Uurimine tuvastas, et need summad ei jõudnud dokumendis näidatud isikuni.

Õigeksmõistva otsuse tegemisel leidis Tartu ringkonnakohus, et süüdistuse kohaselt Pavlihhini avaldatud teave ei olnud riigisaladus. Samuti leidis kohus, et isegi kui oleks tegu olnud riigisaladusega, ei toimunud selle riigisaladuse tahtlikku avaldamist.

Kohtuasja arutati riigisaladuse kaitseks kinnisel kohtuistungil.

Märksõnad

Tagasi üles