Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Postimees rikkus head ajakirjandustava

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Priit Kama
Priit Kama Foto: Mihkel Maripuu

Pressinõukogu arutas justiitsministeeriumi kaebust Postimehes 26. veebruaril 2013 ilmunud artikli «Vastuseis Priit Kama kandidatuurile püsib» ja 1. märtsil ilmunud artikli «Kama või mitte kama» peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

Artiklis «Vastuseis Priit Kama kandidatuurile püsib» on juttu uue politseijuhi valimisest ja vastuseisust sellele kohale kandideerima kutsutud justiitsministeeriumi asekantslerile Priit Kamale. Artiklis viidatakse Priit Kama väidetavale kurikuulsale autokraatsele juhtimisstiilile ja ühele konkreetsele juhtumile, mille puhul Priit Kama ei lubanud väidetavalt Tallinna vanglasse üht kinnipeetavat vastu võtta, sest tööpäev oli läbi. Loos «Kama või mitte kama» analüüsitakse Priit Kama positiivseid ja negatiivseid külgi ning tema väidet, et eelmises artiklis kirjeldatud juhtumit pole olnud.

Justiitsministeerium kaebas Pressinõukogule, et leht avaldas artiklis «Vastuseis Priit Kama kandidatuurile püsib» kontrollimata kriitilist infot, mille kohta ei küsitud kommentaari ministeeriumilt ega Tallinna vanglalt. Justiitsministeerium märkis, et lehe väide, nagu oleks mõni politseiametnik Priit Kamaga sel teemal suhelnud, ei vasta tõele. Samuti ei ole justiitsministeerium kunagi keeldunud kinnipeetava vastuvõtmisest põhjusel, et tööpäev on lõppenud. Ministeerium taotles Postimehelt vea parandamist, kuid leht keeldus. 1. märtsi loos aga süüdistas ajakirjanik Priit Kama valetamises. Justiitsministeerium lisas, et kui ajakirjanikult paluti fakti, millele tuginedes süüdistas leht Priit Kama valetamises, jäi see konkreetse vastuseta.

Tagasi üles