Kui külmetushaigust põdev laps ühel päeval näiteks käia ei saa, sest jalg on valus, võib tegu olla reaktiivse artriidiga. «Liigesed haigestuvad sageli ajalises seoses mõne ägeda infektsioonhaigusega,» selgitas Tallinna lastehaigla reumatoloog Karin Uibo. Ta selgitas, et nohu-köha, kurguhaiguse või kõhulahtisusega seoses tekkivad liigeshaigused alluvad lastel tavaliselt hästi ravile.
Tellijale
Artriit võib esineda ka koos viirushaigusega
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ka Tartu Ülikooli kliinikumi lastereumatoloog Chris Pruunsild (pildil) kinnitas, et selliseid juhtumeid, kus liigesehaigus ei osutu juveniilseks artriidiks, esineb, kuid vähe. «Ega ma täpset arvestust ei ole pidanud, aga ma arvan, et kümnest lapsest paaril ei kujune välja juveniilset artriiti,» rääkis doktor Pruunsild. Milline artriit lapsel oli, selgub Pruunsilla sõnul pärast esmast ibuprofeeni või diklofenakiga tehtud ravikuuri. «Kui esmane ravikuur läbi saab ja tekivad uued kaebused, siis on enamasti tegu juveniilse artriidiga,» rääkis arst.