Afganistanis oli toetuselemendi ülesanne tagada meie jalaväekompaniile ja kogu Eesti kontingendile kõik see, mis on vajalik ühe sõjapiirkonnas tegutseva lahingüksuse võitlusvõime säilitamiseks. Näiteks vastutasime toidu, varustuse, laskemoona, majutuse, side- ja IT-vahendite katkematu ahela toimimise eest.
Samuti viisime läbi relvastuse, veokite ja soomukite remont- ning hooldustöid. Mahukas ülesanne oli lennutranspordi planeerimine, millest sõltub kogu kontingendi kaitseväelaste ning nende varustuse liigutamine punktist A punkti B.
Sõduri ja tema koduste seisukohalt oli meil kanda oluline roll. Nimelt korraldasime Eestist saadetud posti toimetamise sõduriteni ning andsime endast parima, et kaitseväelased saaksid suhelda oma kodustega telefoniga või e-kirja vahendusel.
Kuigi meil oli ka mitmeid pingelisemaid perioode nagu näiteks jalaväekompaniide rotatsioon, kus lühikese ajaga saadakse topeltkoormus, siis usun, et lahingüksused jäid meie tööga rahule. Selle kinnituseks on, et Estcoy-10 juhtkonna ettepanekul andis kaitseväe juhataja meie mehhaanik veebel Tarmo Tammelale teeneteristi. See oli tunnustus kogu logistikute meeskonnale.
Minult on küsitud ka seda, et millised hetked valmistasid sõjapiirkonnas kõige rohkem rõõmu. Esiteks see kui sinu töö tulemused toovad sõduri näole naeratuse. Teinekord piisab selleks vähesest, näiteks logistiku pingutus toimetada lahingüksuseni värsket puu- või juurvilja, tasub ennast alati kuhjaga ära – sõdurid on rahul ja tänulikud.
Teine rõõmu allikas on see, kui Eesti inimesed peavad oma kaitseväelasi meeles ning läkitavad neile jaanipäevaks ja jõuludeks head-paremat. Eesti lapse joonistatud sini-must-valge pildiga postkaart, vabatahtlike kootud käpikud või mõni muu lihtne kuid südamlik žest on hindamatu väärtusega tõstmaks natukenegi rasket tööd tegeva sõduri moraali. Ning loomulikult - kõige ilusam hetk oli ikkagi siis, kui said istuda üheskoos oma meeskonnaga Afganistanis lennuki peale, et alustada kojulendu Eestimaa suunas.