Päevatoimetaja:
Marek Kuul

Keskerakond: erakondade pingerida võib kergesti muutuda

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Keskerakonna õhupallid.
Keskerakonna õhupallid. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Keskerakonna hinnangul näitab erakondade värske populaarsusuuringu küllaltki stabiilne seis ja eelistuseta valijate suur osakaal seda, et olukord võib kergesti muutuda.

«Keskerakonna toetus on stabiilne ning eks järgnevatel kuudel peame olema senisest veel aktiivsemad ja oma seisukohti häälekamalt selgitama. Kolme esimese erakonna toetuse vahe ei ole aga kuigi suur ning kuna «ei oska öelda» valijate hulk on suur, võib see pingerida küllaltki lihtsasti muutuda,» ütles Keskerakonna pressiesindaja Taavi Pukk BNSile.

Reformierakonna toetuse stabiilsus näitab Keskerakonna hinnangul tõenäoliselt seda, et valija on hakanud nende mulluseid skandaale unustama. IRLi madala toetuse põhjuseks peab Keskerakond valijate rahulolematust kodukulude vähendamise valimisloosungi täitmisel. «Lisaks on Reformierakond suutnud end sellest teemast oskuslikult kõrvale hoida,» märkis Pukk.

Kui praegu toimuksid riigikogu valimised, toetaks sotsiaaldemokraate 27 protsenti, Reformierakonda 25 protsenti, Keskerakonda 24 protsenti ning Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) 13 protsenti valijatest, vahendas «Aktuaalne kaamera» rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud TNS Emori küsitlust.

Kuu varasemaga võrreldes säilitasid sotsiaaldemokraadid ja Reformierakond oma toetuse. Nii Keskerakond kui ka IRL kaotasid toetajaid kahe protsendipunkti võrra.

Kahe opositsioonipartei kogutoetus oli aprillis 51 ja kahel koalitsiooniparteil 38 protsenti. See vahe ei ole kuu varasemaga võrreldes muutunud.

Emor küsitles 27. märtsist 17. aprillini rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellimusel 880 valimisealist kodanikku. Emor esitab andmed vaid neist vastajatest, kel on olemas erakondlik eelistus. See muudab reitinguprotsendid võrreldavaks riigikogu valimiste tulemustega. Aprillis oli «ei oska öelda» vastuste osakaal 40 protsenti.

Tagasi üles