Farmi juht lubas lõpuks ka «Pealtnägija» sisse, kuid ilma kaamerata. Päevasel ajal ja suhteliselt tühjana ei näinud farm nii õudne välja kui videos ning põgusa jalutuskäigu ajal hakkas silma üks vigastatud loom.
Mustonen selgitas, et kui farmis on 150 000 looma, siis nende hulgas võib vigastatuid või surnuid ikka olla, need aga korjatakse iga päev välja.
Loomakaitsjate etteheide firmale on ka see, et kui farmis on 150 000 looma, aga selle peale paarkümmend talitajat, siis inimvõimetele ei ole jõukohane omada ülevaadet, mis loomadega toimub.
«Kui nad ei tunne asja, siis nad võivad olla vait. Nad ei tea seda, et meil on kõik mehhaniseeritud, meil on söödatraktoreid 30 tükki, me ei sööda käsitsi. Inimesed käivad hommikul ja puhastavad ära kõik, mis vaja ja korjavad ära need, kes on haiged,» ütles Mustonen, lisades, et 20 töötajat 150 000 looma kohta on enam kui piisav.
Anonüümse videoklipi filmija kohta ütles Mustonen, et kui tegemist on oma firma töötajaga, saab ta vallandatud ja kohtusse antud.
Karusnahatootjad töötavad tegevusloata
Sekeldused seadusega ähvardavad aga karusnahakuningat ennast. «Pealtnägija» töö käigus selgus, et Balti Karusnahal, mis kuulub peamiselt Soome omanikele, pole tegelikult tegevusluba naaritsate pidamiseks, mis moodustavad enamuse nende karjast ja tulust.
Euroopa naarits on üks meie maailmajao ohustatumaid liike ja Eesti on üks väheseid kohti, kus seda pisikest kärplast veel looduses kohata võib. Üks põhipõhjuseid, miks euroopa naarits peaaegu välja suri, on tema suurem sugulane, ameerika naarits, kes toodi Euroopasse eeskätt just karusnahakasvatuse eesmärgil, pääses farmidest loodusesse ja sõi väiksema venna välja.