Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa
Saada vihje

Linnaosavalitsused hakkavad rahvast otsustamisse kaasama

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Uwe Gnadenteich
Copy
Kaasamiskampaania starti Lasnamäe Keskuses juhtis linnaosavanema asetäitja Jaanus Riibe.
Kaasamiskampaania starti Lasnamäe Keskuses juhtis linnaosavanema asetäitja Jaanus Riibe. Foto: Toomas Huik

Tallinna linnavalitsus otsustas täna toimunud erakorralisel istungil linnaosade valitsustele kaasamiskeskuste kaudu kogutud ideede läbiarutamiseks korraldatavate konverentside läbiviimise kulude katteks eraldada linnavalitsuse reservfondist igale linnaosale 5000 eurot.


Linnavalitsus andis 13. märtsil linnaosavalitsustele ülesande korraldada 1. aprilliks kaasamiskeskuste moodustamine ning viia hiljemalt 15. septembriks linnaosades läbi konverentsid, vahendas Raepress.

Linnavalitsuse reservfondist taotletav summa 40 000 eurot katab linnaosades kaasamiskeskuste töö korraldamise ja konverentside korraldamise kulud, sealhulgas ruumide ja tehnika rent, toitlustuse ja teavitamise kulud.

Kaasamiskeskuste tegevus on linnaosades juba hoogsalt käivitunud, haarates juba sadu inimesi, kes soovivad oma ettepanekutega lülituda linna positiivse programmi koostamisse. Tänaseks on laekunud juba pooltuhat erinevat ettepanekut.

«Mul on hea meel, et meie algatus on vilja kandma hakanud. Linnakodanike aktiivsus näitab, et vajadus sellise väljundi järele on suur. Igaüks saab positiivse programmi koostamises oma ideede ja huvidega osaleda ning seeläbi Tallinna arengut mõjutada ja end kaasatuna tunda,» ütles linnapea Edgar Savisaar.

Saabunud ettepanekute põhjal luuakse positiivse arengu programm, mis määrab ära linna arengu terveks valimisperioodiks. Tallinn tegeleb Savisaare sõnul kodanike pikemaajaliselt terve linna arendamise süsteemi kaasamisega ning kaasab erinevalt rahvakogust tuhandeid Tallinna elanikke.

«Tallinna positiivse programmi sotsioloogiline kandepind on seega võrreldes rahvakoguga oluliselt laiem,» rõhutas Savisaar.

Linnaosade valitsused viivad hiljemalt 15. septembriks linnaosades läbi konverentsid, kus arutatakse ja vaieldakse läbi kaasamiskeskuste kaudu kogutud ideed ning koostatakse programmi projekt. Konverentse kajastab ka Tallinna televisioon ning konverentside materjalide baasil koostatakse ja antakse oktoobris välja raamat «Tallinna positiivne programm 2014–2018».

Tallinna positiivse programmi koostamise protsessi kaasatakse ka ühiskonnaeksperte ja teadlasi, kes aitavad esitatud ideid korrastada ja tegevusplaani sõnastada. Kaasamiskeskused saavad olema kohalikud mõttekojad, mille eesmärgiks on ärgitada rahvast ideid välja käima. Tallinna positiivse programmi koostamisel on linnavalitsusele oluliseks partneriks ka vabaühendused.
 

Tagasi üles