Mart Laar nõustus Hanno Pevkuriga, et Eesti on võrreldes naabritega veel suhteliselt hästi läinud, kuid rõhutas, et 21. mai hommikul kell 10 peab kärpekava olema jõudnud valitsusest parlamendi ette. Kui see nii ei lähe, kaotab eesti tema hinnangul palju.
«Mulle tundub, et meil ei saada aru, kui tõsine on olukord tegelikult maailmas ja Eestis,» sõnas ekspeaminister ning lisas, et samas on meil šanss olukorrast tugevamalt välja tulla kui meie naabritel, kuid selleks tuleb teha karme ja kiireid otsuseid: eelkõige hoida eelarve tasakaalus, teha solidaarseid kärpeid ning leida vahendid töötukassa probleemide lahendamiseks.
Ta rõhutas, et kui parlamendi suvepuhkuse ajaks ei jõuta teist negatiivset lisaeelarvet ja selle rakendumiseks vajalikke seadusi vastu võtta, saab ju alati kutsuda kokku riigikogu erakorralised istungid, kuid aja- ning rahakaotus on siis juba paratamatu.
«Kui me seda kõike 1. juuliks ei jõua, kaotame väga palju,» nentis ta.
Rääkides sotsiaalministeeriumi justkui ees ootavast 8 protsendi suurusest kärpest, mis on ligi 2,3 miljardit krooni ning millest töötajate palgakärbe annaks vaid mõne miljoni, tõdes ta, et kui töölepinguseaduse kohta ühtki otsust vastu võtta ei suudeta, peab sotsiaalministeerium kärpima juba 3 miljardit.
Sotside pakutud 4-protsendilise töötuskindlustusmakse määra kohta ütles Laar, et tegelikult võiks siis ju ausalt öelda inimestele, et töötukassa vajadusteks sellestki summast ei piisa, pigem oleks siis maksemäär vaja tõsta korraga 7 protsendi peale või enamgi.
Laari hinnangul ei saa praeguse olukorra tõsidusest aru nii mõnigi ametiühingujuht, kelle lahmivad avaldused viivad praeguses olukorras töökohtade säilitamise asemel nende veelgi suurema kadumiseni.
Saate lõpuks küsis saatejuht Andres Kuusk minister Pevkurilt, kas nädala pärast on koalitsioon veel koos, millele minister vastas, et «eks elu näitab». Sotsiaaldemokraat Nestor oli veendunud, et valitsus püsib, kuna muidu poleks ju kooskäimistel ja kärpeistungitel mingit mõtet.
Saates esitatud esimesele telefoniküsimusele «kas võiks tõsta töötuskindlustusmaksu 4 protsendini?», vastas jaatavalt 33,7 protsenti vaatajaist. Teine küsimus oli «kas usute, et majanduslanguse põhi on käes?», millele vastas jaatavalt 22,1 protsenti vaatajaist.