«Minu meelest ei ole seadustes probleeme. Kui praegu on tänavatel sellised probleemid, siis seadused annavad piisavalt võimalusi meetmeid rakendada,» sõnas Laar.
«Võimalus on võtta lõbuasutustelt ära õigusi, kui nad eeskirju rikuvad. Iseküsimus on, mis eeskirju nad siis rikuvad,» arutles Laar. «Tallinn on artiklites süüdistanud, justkui majandusministeerium kaitseks ettevõtjate huve. Meie oleme objektiivsed: ega toitlustusettevõtte juht pea tagama tänaval, millel ta paikneb, avalikku korda. Tema ülesanne on järgida, et tal on kord majas, et ta ei tekita müra valju muusikaga. Selle eest on võimalik korrale kutsuda.»
Laar rõhutas, et lõbustusasutus ei võrdu toitlustusettevõte, küll aga asub toitlustusettevõte paljude meelelahutusasutuste koosseisus, näiteks ööklubides baar või teatrites kohvik. «Toitlustusettevõtte lahtiolekuaja piiramine ei välista seda, et vanalinnas ei oleks enam rahvast. Lõbustusasutused ei pruugi olla toitlustusettevõtted,» selgitas ta. «Kui kehtestatakse piirang, et näiteks kella 2ni võivad toitlustusettevõtted olla lahti, siis hea küll, ööklubi baar pannakse sel ajal kinni, aga tantsitakse seal võib-olla hommikuni.»
Tallinna linn soovib aga seadusemuudatust, mis võimaldaks kehtestada meelelahutusasutuste lahtiolekuaegadele piiranguid, ilma nende rikkumisi ja probleeme ükshaaval tõendamata. Linnavõim soovib ohjeldada vanalinna lärmakat ja sageli hommikuni kestvat ööelu.
«Tegelikult rahvas, kes vanalinna tänavatel öösiti käib, ei tule alati toitlustusettevõttest, vaid liiguvad siin ka niisama. Avaliku korra tagamiseks tuleks olemasolevaid võimalusi rakendada, enne kui hakkame seadusi muutma,» sõnas Laar.