Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa

Juhtkiri: tarku inimesi pole kunagi liiga palju

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Artikli foto
Foto: Urmas Nemvalts

Kui Saksamaa haridusminister Annette Schavan doktoritöö plagiaadis süüdistatuna veebruari alguses kraadi kaotas ja tagasi astus, ütlesid naljahambad sotsiaalvõrgustikes, et Saksamaal on doktorikraad nii tähtis, et inimesed on valmis seda ka võltsima, seevastu Suurbritannias eelistavad poliitikud oma doktorikraadi varjata, sest see võib valijaid eemale peletada. Meeldetuletuseks, Schavan polnud esimene, üle-eelmise aasta kevadel lahkus sarnastel asjaoludel ametist Saksamaa kaitseminister Karl-Theodor zu Guttenberg.

Arvestades, kui kiiresti kasvab doktorikraadi omanike hulk Eestis, ei saa samasuguseid kraadiskandaale tulevikus meiegi poliitikas välistada. Kuidas meil see laheneks, on valija otsustada.

Eelmisel õppeaastal lõpetas Eestis doktoriõppe 190 inimest. See on väärikas hulk. Samas ei seisa doktoriõpe kuidagi eraldi ülejäänud kõrgharidusest. Massiülikoole on kritiseerinud mitmed õppejõud ja tunnustatud teadlased: liiga palju tudengeid viib õpetamise taseme alla, sest isegi professori ööpäev koosneb vaid 24 tunnist ning andekaid tuleb nagu nõelu heinakuhjast otsida.

Tagasi üles