• Jäta teismelisele ruumi. Austa tema õigust privaatsusele, ära pinguta üle pideva pärimise, käskimise ja ülemäärase kontrolliga. Noor inimene peab saama harjutada ise otsustamist, ise vastutamist, ise aja planeerimist – nii tekivad kogemused. Täiskasvanulikku käitumist tuleb õppida, katsetada ja selle juures ka vigu teha.
Tellijale
Soovitused teismelisega toimetulekuks
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
• Sea mõistlikke piire. See, et teismeline mässab ja nõuab õigusi, ei tähenda, et nüüd tuleks talle anda kätte täielik vabadus ja loobuda igasugustest nõuetest – sisemiselt ei ole ta selleks veel valmis. Liigset vabadust tajuvad lapsed sageli vanema huvipuudusena. Pigem tuleks üheskoos arutada, missugused reeglid on vajalikud. Mõlema argumenteeritud nõudmistest on palju lihtsam kinni pidada. Vanema argumendiks ei kõlba kindlasti see, et selline muusika, riietus või plakat seinal ei meeldi ja kõik. Reeglid toimivad siis, kui mõlemad pooled saavad aru, mida head toob kaasa nende täitmine ning mida halba nende eiramine.