Oxfordi zooloogiaharidusega Matt Ridley kuulub maailma parimate teadus(aja)kirjanike hulka, kelle raamatuid on avaldatud 30 keeles. Eesti keeles 2002. aastal ilmunud «Vooruse lätted» ja «Genoom» vajaksid hädasti kordustrükki. Nimetatud teostes lahkab Ridley nauditava elegantsi, muheduse ja asjatundlikkusega inimloomuse ja -käitumise evolutsiooni.
Tellijale
Mõistuspärane optimism
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Oma viimases raamatus «The Rational Optimist» vaeb Ridley inimkonna heaolu soosivaid ja takistavaid tegureid kiviajast tänapäevani. Ridley kohta ootuspäraselt on üheks suunanäitajaks Charles Darwin, teiseks seekord Šoti moraalifilosoof ja poliitökonoom Adam Smith. Sellise koosluse puhul pole ehk üllatav, et «Ratsionaalne optimist» võitis 2011. aastal Hayeki preemia ning The Economist kuulutas selle aasta raamatuks. Tõepoolest, Friedrich Hayeki vaated liberaalsele demokraatiale ja turumajandusele on Ridleyle lähedased ning leiavad korduvalt viitamist.