Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa

Tallinna vapimärgi saavad Arnold Rüütel ja Jüri Uppin

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Martti Kass
Copy
Arnold Rüütel.
Arnold Rüütel. Foto: Liis Treimann / Postimees

Linnavolikogu otsustas anda Tallinna vapimärgi president Arnold Rüütlile ja Jüriöö pargi rajajale Jüri Uppinile.

Neid kaht inimest pidasid nii linnavalitsus kui volikogu ülesseatud kandidaatidest väärikaimateks pälvima pealinna kõrgeimat tunnustust, teatas Tallinna linnavalitsuse pressiteenistus. 

Taotluse anda Tallinna vapimärk president Arnold Rüütlile esitas linnapea Edgar Savisaar, kelle hinnangul väärib president Rüütel linnapoolset erilist austusavaldust märkimisväärse koostöö ja teenete eest Tallinna linna arengule kaasa aitamisel Eesti Vabariigi presidendina.

Jüri Uppini kandidatuuri seadis üles linnavolikogu esimees Toomas Vitsut. Ta tõi esile Uppini teeneid Eesti vabadusvõitluse ajaloo ja rahvuslike põhiväärtuste propageerimisel.

Samuti on tema algatusel korrastatud ja tseremooniapaigaks kujundatud Jüriöö park ning loodud traditsioonid mitmete tähtpäevade ja riiklike sündmuste tähistamiseks. Alates 2002. aastast on Uppin Tallinna teenetemärgi kavaler.

Seni on Tallinna vapimärgi pälvinud muusikud Neeme Järvi, Eri Klas ja Veljo Tormis, kirjanik Jaan Kross, maalikunstnik Olev Subbi, arhitekt Dmitri Bruns, ühiskonnategelane ja kunstnik Heinz Valk, Eesti Lähimineviku Okupatsioonide Muuseumi rajaja Olga Kistler-Ritso, president Lennart Meri, emeriitprofessor Mati Hint, näitleja Ita Ever, kultuuriajaloolane Jüri Kuuskemaa, poliitik ja ühiskonnategelane Edgar Savisaar ning ajakirjanik Urmas Ott.

Tänavu toimub pidulik tunnustamistseremoonia, kus linnavolikogu esimees ja linnapea annavad Raekojas kätte vapi- ja teenetemärgid, esmakordselt Tallinna linna päeval 15. mail. Varasematel aastatel on seda tehtud seoses vabariigi aastapäevaga.

Märksõnad

Tagasi üles