Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Sotsid lähevad eurovalimistele töömurega

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Alo Raun
Copy
Artikli foto
Foto: Tairo Lutter / Virumaa Teataja

Sotsiaaldemokraatlik Erakond avalikustas täna Euroopa Parlamendi valimiste programmi, mida esitledes asetas partei esinumber Ivari Padar põhirõhu tööküsimusele.


Padari sõnul on ülemaailmne majanduskriis selgelt näidanud, et Euroopa vajab uusi majanduspoliitilisi lahendusi. «Tööhõive on kõikjal üheks valusamaks probleemiks. Praegu on inimeste suurimaks mureks turvatunde puudumine ja hirm homse päeva ees. Vastavad Euroopa programmid tuleb seetõttu üle vaadata viisil, mis aitavad inimestel tööd leida,» ütles Padar.

Padari kinnitusel ei võidelda majandusraskustega ainult Tallinnas, Narvas ja Võrus.

«Eestit tabanud kriisi ületamise paljud lahendused asuvad Brüsselis. Sotsiaaldemokraatide rahanduspoliitika on pühendunud Eesti rahalise usaldusväärsuse hoidmisele, eurotoetuste tõhusamale ja paindlikumale kasutamisele ning euroga ühinemisele, et elavdada majandust ja luua uusi töökohtu. Kõigi nende eesmärkide nimel on vaja tööd teha ka Euroopa Parlamendis,» lisas sotsiaaldemokraatide esinumber.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees ja siseminister Jüri Pihl märkis, et sotsiaaldemokraadid soovivad riiki, mis raskel hetkel oleks inimestele abiks. «Vajame inimkesksemat ja turvalisemat ühiskonda, kus inimesed on kaitstud nii kuritegevuse, õnnetuste kui ka sotsiaalsete kriiside eest. Õhukese riigi ja madalate maksude suund seda ei taga, mistõttu on kõigi pilk suunatud sotsiaaldemokraatlike väärtuste vaimus kasvanud Euroopa Liidu poole,» rõhutas Pihl.

Pihl lisas, et SDE Euroopa Parlamendi valimiste nimekiri on võrreldes teiste erakondadega palju tugevam ja näitab sotsiaaldemokraatide kogemust välispoliitilises suhtluses.

SDE Euroopa Parlamendi programm «Inimesed eelkõige: uus suund Euroopale» koosneb 11 alapeatükist: tööhõivepoliitika, välispoliitika, julgeoleku- ja kaitsepoliitika, julgeoleku- ja kaitsepoliitika, energia- ja keskkonnapoliitika, tööjõu ja teenuste vaba liikumine, Euroopa Liidu toetused, euro, immigratsioon, integratsioon ja multikultuurilisus, tarbijakaitse, põllumajandus ja ühtne põllumajanduspoliitika, üleilmastumine, loovus ning innovatsioon.

Tagasi üles