Savisaar ja Kofkin esitasid Tallinna halduskohtule 18. oktoobril kaebuse Põhja ringkonnaprokuratuuri õigusabipalve peale, et lõpetada isikuandmete töötlemine, ümber lükata ebaõiged faktiväited ja tuvastada väärtushinnangute avaldamise õigusvastasus.
Kohus otsustas kaebuse oktoobri lõpus pädevuse puudumise tõttu tagastada, ütles Tallinna halduskohtu ja ringkonnakohtu pressiesindaja Anneli Vilu. Novembri keskel esitas kaebajate esindaja aga määruskaebuse, mida Vilu sõnul lahendab Tallinna ringkonnakohus.
Kofkin viitas kohtusse pöördumise võimalusele juba septembris, öeldes, et prokuratuuri poolt välisriikidesse saadetud teave Savisaarele või mõnele teisele Tallinna linnavalitsuse ametnikule pistise või altkäemaksu andmise kohta või osalemise kohta rahapesus on ebaõige ja tema isikut laimav.
Kofkin kinnitas toona Tallinna linnavalitsuse ajalehes Pealinn, et kui välisriikidele edastatakse kirjalikus vormis tõe pähe laimu, on ta sunnitud enda kaitseks ja valeväidete ümberlükkamiseks kasutama kõiki meetmeid, mida rahvusvaheline õigus vaba riigi kodanikule võimaldab.
Prokuratuur alustas Savisaart puudutavat kriminaalmenetlust rahapesu käsitleva paragrahvi alusel mullu 3. veebruaril ning 9. veebruaril esitati Šveitsi õiguskaitseasutusele õigusabitaotlus.
Kriminaalmenetlusest andis suvel teada Savisaar ise, kui kritiseeris Kesknädalas prokuratuuri kirjavahetust Šveitsi ametivõimudega, nimetas kirjades tema kohta esitatud fakte valeks ning ütles, et tegu, mille ta on väidetavalt toime pannud, ei oska prokuratuur oma pöördumistes kirjeldada. Kesknädala andmetel kuulis Savisaar käimasolevast kriminaalmenetlusest Šveitsist.
Lehe teatel märgiti õigusabitaotluses näiteks seda, et Kofkin võib olla andnud Savisaarele ebaseaduslikult raha, et võita vorstikioskite konkurss, püstitada kooskõlastuseta kioskid ja need tagantjärele seadustada ning lihtsustada ka hotelliehituse käiku ja seadustada kõrvalekaldeid ehitusnõuetest.