Päevatoimetaja:
Andres Einmann
+372 666 2072

Professor tuulutas Siberi arhiive

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Raamatus «Siber ja Eesti» on rohkesti pilte külmale maale karistust kandma mõistetud meestest
 ja naistest, aga
 ka tollaste vangide kinnipidamiskohtadest. Vasakpoolsel leheküljel on Siberisse
 konvoeeritavad jalaraudades
 vangid üürikesel puhkehetkel,
 parempoolsel Tjumeni vaade aastast 1912.
Raamatus «Siber ja Eesti» on rohkesti pilte külmale maale karistust kandma mõistetud meestest ja naistest, aga ka tollaste vangide kinnipidamiskohtadest. Vasakpoolsel leheküljel on Siberisse konvoeeritavad jalaraudades vangid üürikesel puhkehetkel, parempoolsel Tjumeni vaade aastast 1912. Foto: Margus Ansu

Legendaarne Rummu Jüri oli osav hobusevaras. Ometi nabiti ta kinni. Aga tollane karistus oli karm: Siberisse sunnitööle! Professor Aadu Must kirjutab oma uurimuses temastki.

Eelmisel nädalal ülikooli raamatukogu konverentsisaalis tavatult arvuka kuulajaskonnaga esitletud raamatu «Siber ja Eesti» kirjutamiseks käis professor Aadu Must korduvalt Siberis. Kuid mitte üksi.

«Selle raamatu kirjutamisel oli autorile kõige suuremaks abiks ja hingesugulaseks doktorant Kadri Tooming,» kirjutab professor Must sissejuhatuses. «Koos temaga käisime arhiiviekspeditsioonidel Peterburis, Moskvas, Omskis, Tomskis, Krasnojarskis, Irkutskis, Tobols­kis, Vladivostokis ja Almatõs.»

Tagasi üles