Bipolaarne häire ehk vanema nimega maniakaal-depressiivne psühhoos iseloomustab inimesi, kelle meeleolu pendeldab ühest äärmusest teise – headel aegadel laristavad nad ohjeldamatult oma raha, jagavad tühje lubadusi ja laenavad juurdegi, ent siis saabub depressiivne periood. Haiguse käes kannataja istub vaikselt nurgas, elab tehtut rängalt üle ja haub enesetapumõtteid.
Nils Niitra: bipolaarset häiret saab ravida
Minu arvates ei iseloomusta Estonian Airi tegevust viimase kahe aasta jooksul miski paremini kui bipolaarse häire diagnoos. Kõigepealt tõi Estonian Airi nõukogu majandus- ja kommunikatsiooniministri heakskiidul maale ühe lobeda suuvärgiga müügimehe Tero Taskila. Müügimees lubas muuta Tallinna globaalseks sõlmlennuväljaks ja sõidutas Soome kolgaste elanikke Eesti maksumaksja kulul võileivahinnaga läände. Reisijaid tuli muudkui juurde, käive muudkui kasvas, aga kahjum kasvas veel kiiremini.
Maniakaalse tsükli lõppu tähistab Eesti riigiasutustes viimasel ajal Erkki Raasuke, kuivade maneeridega finantsist. Kujutan üsna elavalt ette, kuidas ministreid ja nõukogu liikmeid hoogsa jutuga veenma harjunud Taskila kohtus esmakordselt Raasukesega. Taskila sai ilmselt juba pärast poole minuti pikkust üritust aru, kes on Raasuke. Ja Raasuke sai aru, kes on Taskila.