Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa

Inimesed kinkisid kaladele poolsada õnnelikku aastat

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
See maaliline foto on tehtud Käreverest veidi ülesvoolu. Keskel on Emajõgi, pildilt paistavad Kärkna vanajõgi ning Kaevandi 1 ja Vanaviha suue. Hallikad laigud on laialiaetud pinnas, mis kaevati välja vanajõgede otstest.
See maaliline foto on tehtud Käreverest veidi ülesvoolu. Keskel on Emajõgi, pildilt paistavad Kärkna vanajõgi ning Kaevandi 1 ja Vanaviha suue. Hallikad laigud on laialiaetud pinnas, mis kaevati välja vanajõgede otstest. Foto: MTÜ Eesti Loodushoiu Keskus

Inimene otsib paremat ja kala sügavamat paika. Emajõe maalilistel vanajõgedel on sügavust piisavalt ja tänu eurorahale pääsevad kalad nüüd avatud suudmetega vanadesse jõesängidesse ka kudema.

«Vanajõgede luhad on Peipsi ja Võrtsjärve latikatele ning teistelegi kaladele üliolulised kudemiskohad,» ütles MTÜ Eesti Loodushoiu Keskus juhatuse liige kalateadlane Meelis Tambets.

Kevaditi suurvee ajal koevad paari-kolme meetri sügavustes vanajõgedes ehk Emajõe endistes sängiosades ning nende luhtadel paljud kalaliigid, näiteks haug, särg, säinas, linask, ahven, aga ka kaitsealune tõugjas ja vingerjas.

Tagasi üles