Kuidas Te ajateenijatelt tagasisidet saate selle kohta, mida ajateenija ootab kaadrikaitseväelastelt, väljaõppest ja väeosa olmetingimustelt?
Pataljonis on olemas Esindusmeeste Kogu, kuhu sõdurid valivad endi hulgast kompanii ja kõikide rühmade esindusmehed. Esindusmeeste Kogu käib koos vähemalt korra kuus ja nende kaudu jõuavad meieni sõdurite probleemid ning ettepanekud ja see on ühtlasi ka kõige otsesem tagasiside. Alati oleme olnud avatud ajateenijatepoolsetele ettepanekutele olmet, väljaõpet ja vaba aja veetmist puudutavates küsimustes.
Kuidas ajateenija teenistuses tekkinud või eraelust kaasa tulnud probleemidele leevendust saab?
Väeosas kohapeal on olemas kaplan, psühholoog, jurist ja arst, kelle poole on igal sõduril õigus otse pöörduda. Ja kui vaja, siis ka pataljoniülema, ringkonnaülema või kaitseväe peainspektori poole.
Kirjeldage keskmist Kuperjanovi pataljoni kaadrikaitseväelast kes ajateenijaid koolitab.
Meie kaaderkoosseis on saanud professionaalse väljaõppe – nad on haritud ning sportlikud. Paljud on osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest missioonidest ning omavad reaalset lahingukogemust, mis muudab väljaõppe mitmekülgsemaks ja tõhusamaks. Väga palju määrab see, kui sõdureid koolitavad kaadrikaitseväelased, kes on lahingutegevuses karastunud ning kellel on ette näidata pikaajaline teenistuskogemus Eesti Kaitseväes.
Milline on Kuperjanovi pataljoni kaadrikaitseväelaste suhe ajateenijatega?
Määrustikule lisaks on ülimalt oluline kaadrikaitseväelaste ja ajateenijate hea läbisaamine – vastastikune lugupidamine, inimlikkus ja hoolivus. Meie töö eripära on see, et me peame olema valmis eriti tõhusaks meeskonnatööks. Seega, me hoolime igast mehest, sest me peame koos tegutsema ning raskused ületama. Meie väikese riigi kaitse tagamisel on iga sõdur omaette väärtus.