2. Kuldmune munevat hane ei müüda odavalt.
Kuna Tallinna Vesi toodab üsna ilusat kasumit ja Toomas Vitsuti väitel puudub linnal vee hinnatõusu üle kontroll, on tegemist sisuliselt kuldmune muneva hanega. Eriti kui võtta arvesse, et vee puhul on nõudlus üsna vähe-elastne ehk inimesed on sunnitud vett tarbima vaatamata selle hinnale.
Kui Tallinna Vee praegusel omanikul United Utilitiesil selline rasvane hani juba peos on, siis ei ole väga tõenäoline, et ta sellist ettevõtet müüa tahab. Ja kui seda müüaksegi, siis võrdlemisi kalli hinna eest. Kust Tallinna linn praeguste eelarvekärbete situatsioonis sellise raha võtta kavatseb, ei ole Keskerakond oma valimislubadustes kordagi maininud.
3. Kommunaalteenuste privaatne pakkumine on efektiivsem.
Toomas Vitsut muretses oma argumentides veejulgeoleku pärast ja väitis dogmaatiliselt, et vee-ettevõte peaks olema võõrandamatu, peaaegu nagu Eesti Vabariigi iseseisvus. Me ei saa sellega nõustuda. Uurimused on näidanud, et kuna eraettevõtteid motiveerib kasum, on eraomandis olevad kommunaalettevõtted üldiselt tunduvalt efektiivsemad.
Erafirmadel on investeeringuteks rohkem vaba raha kui piiratud võimalustega kohalikel omavalitsustel (näiteks kavatseb Tallinna Vesi järgmise kahe aasta jooksul Paljassaares teha 200 miljoni krooniseid väljaminekuid).
Lisaks on eraettevõtete huvides teha pikaajalisi arenguvisioone ja asjad paneb paika turg, mitte parteide tujud ja uksele koputavad valimised - kõigi kohalike omavalitsuste valimiste eel on linn äkitselt suutnud veefirmaga käed lüüa, näiteks tulid ka paar päeva tagasi uudised müstilisest K-koefitsiendist, tänu millele vee hind tuleval aastal hoopis langeb. Kahjuks on sellised lahendused siiani olnud ainult ajutised.
Eraomandis vee-ettevõte tähendab, et kohalikud omavalitsused saaksid keskenduda teenustele, mida ei ole võimalik erastada. See parandaks ehk seisu omavalitsuste juhitavates institutsioonides ja oleks lootust, et järgmine buss tuleb kiiremini kui koju tellitud pitsa.