«Kuidas teie suhtuksite, kui teie ettevõtte juht lähtub juhtimisotsustes deklareerimata huvidest?» küsis kaitsja. «Halvasti,» vastas Allik ja lisas, et ta ei lähtunud juhtimisotsustes nendest huvidest.
Küsimusele, et kui tarkvara arendas Helmes koostöös PERHiga, siis miks koostööd edasi PERHi ja Helmese vahel ei tehtud, vastas Allik, et selline koostöö ei oleks PERHile huvi pakkunud.
Hoolimata hagist ja kohtuvaidlusest teeb Helmes AS jätkuvalt koostööd PERHi IT-juhiga Marko Kilgiga. «Suhted ei ole halvenenud,» ütles Allik.
Kohtuniku täpsustavate küsimuste peale ütles Allik, et ühegi projekti käigus siiski müügini ei jõutud. Helmes kasu ei saanud, tõdes Allik.
«Miks te ei tahtnud lepingut sõlmida? Te ju suure haigla juhina teate, kuidas need asjad käivad,» lausus kohtunik.
Kohtunikul oli Allikule terve rida küsimusi esitada. Kohtunik ei pidanud Alliku juttu, et ta ainult suusareisil Marko Kilgiga rääkis, et tegi nii mitu töötundi, tõsiseltvõetavaks. «Milline oli teie töö tulemus? Kes oli Helmeses see isik, kellele te oma töötulemusi esitasite? Miks te huvitatud ei olnud, et PERH rikkamaks oleks saanud, saite ainult teie? Miks te seda liini ei ajanud, et PERH ja Helmes koos tarkvara ei müünud? Te pidite ju juhatuse esimehena PERHi huve silmas pidada,» päris kohtunik.
Läksid kokkuleppele
Põhja-Eesti regionaalhaigla toitlustusjuht Anu Vähi, P. Dussmann Eesti OÜ ja selle juhatuse liige Anella Stimmer avaldasid esimesel istungil soovi minna prokuratuuriga kokkuleppele. Kohus eraldas nende kriminaalasja.
Harju maakohus lõpetas üleeile Põhja-Eesti regionaalhaigla juhtide kriminaalasjast eraldatud PERHi toitlustajate süüasja, kuid pani süüdistatutele kohustuse tasuda riigile 1000-5000 eurot, vahendas ERR.
Kohus lõpetas menetluse otstarbekuse kaalutlustel.
Kohtumääruse järgi peab P. Dussmann Eesti OÜ tasuma riigile 5000 eurot, Stimmer 2000 eurot ja Vähi 1000 eurot. Kõik kolm peavad rahalise kohustuse täitma hiljemalt 25. oktoobriks.