Vitsuti arvates ei ole EKRE ettepanek eriti tõsiselt tehtud, sest elanikud toetavad Eesti kuulumist Euroopa Liitu. «See toetus on mäekõrgune. Eriti hindavad inimesed vaba liikumist Euroopa Liidus ja kui me need võimalused endal ära lõikame, siis ma usun, et valdavale enamusele inimestest see ikkagi ei meeldi. Küll aga tõenäoliselt EKRE enda valijad sellist positsiooni soosivad, aga ma olen täiesti veendunud, et eesti rahva enamus seda ei toeta,» rääkis ta ja lisas: «Ja ka mina ei toeta.»
Vitsuti hinnangul on vähetõenäoline, et Eesti kuulumine Euroopa Liitu lähiaastatel uuesti rahvahääletusele pannakse, nagu see juhtus mullu Suurbritannias. «Eestis tekivad koalitsioonivalitsused. See, et mis tahes koalitsioonipartner nõustuks sellega, et Eestit hakatakse Euroopa Liidust lahti kangutama, on minu arvates täiesti ebatõenäoline,» lausus ta.
EKRE fraktsiooni juht Martin Helme ütles erakonna kongressi nädalavahetusel tehtud avaldust kommenteerides, et EKRE avaldus ei tähenda, et erakonna seisukoht on, et Eesti peaks Euroopa Liidust lahkuma, vaid nad leiavad, et oleks aeg see küsimus uuesti rahvahääletusele panna.
Eesti astumist Euroopa Liitu toetas 2003. aasta referendumil 66,83 protsenti kodanikest.
Riigikantselei tellitud ja Turu-uuringute ASi värske küsitluse järgi toetas käesoleva aasta jaanuaris Eesti kuulumist Euroopa Liitub 77 protsenti elanikest. Miks peaks seda uuesti referendumil küsima?
Eestlaste toetus euroliidule mäekõrgune
Martin Helme ütles, et kuna samasugused uuringud ennustasid, et Brexitit ei tule ja Trump ei võida Ameerika Ühendriikide presidendivalimisi, ta nendele suuremat tähelepanu ei pööraks. «Küsimus on selles, et riigi saatust puudutavaid otsuseid ei maksa teha selle järgi, kustpoolt tuul puhub,» rääkis ta.