Ansip kordas taas ka oma varasemat mõtet, et Reformierakonnal pole põhjust presidendi ametikohale pretendeerida, sest nii oleks jõudude vahekord liigselt ühe partei kasuks.
«Mulle tundub, et praegu on tõsist soovi ühist kandidaati leida ja kompromisse teha vähem kui oli viis või kümme aastat tagasi,» sõnas Ansip.
Kui paljud erakonnad on juba välja selgitanud nende eelistuse presidendi ametikohale, siis Reformierakonnal on endiselt laual kolm nime – Marina Kaljurand, Siim Kallas ja Urmas Paet. Ansipi hinnangul on kõik eelnimetatud tugevad kandidaadid.
«Ja soovida nüüd, et Reformierakond loobuks mõnda kandidaati potentsiaalselt toetamast, on minu meelest ainult nende huvides, kellel omal populaarsusedetabeli esikümnesse kandidaate ei jagu,» leidis ta. «Minu meelest on hea, kui valik on laiem kui ainult üks kandidaat.»
Jõksi ei toeta
«Olen minagi öelnud, et kui näiteks IRLi kandidaat oleks Jüri Luik, siis teda ma toetaksin. Allar Jõksi ma näiteks toetada ei saa,» märkis eurovolinik.
Saatejuhi täpsustavale küsimusele, kas Ansip tõepoolest ei näe Jõksi presidendikandidaadina, vastas Ansip: «Vat ise nüüd kutsusin jälle kurja välja. Ma ei tahtnud nüüd öelda, et mul on üks mingisugune eelistus. Ma lihtsalt tõin näite,» rääkis ta.
«Põhjus (miks Jõksi toetada ei saa – toim.) peitub selles ajas, kui mina olin peaminister ja kus me olime sõlminud Hispaania riigiga Kyoto saasteühikute ostu-müügi tehingu, mille väärtus oli 45 miljonit eurot,» alustas Ansip.